Wielki powrót Zlatana Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! "Czekam na sygnał"

To byłaby fatalna wiadomość dla reprezentacji Polski! Zlatan Ibrahimović może wrócić do reprezentacji Szwecji. - Jego powrót byłby mile widziany - powiedział trener Szwedów, Janne Andersson. Biało-czerwoni w czerwcu zagrają ze Szwecją na mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Szwecji przebywa na zgrupowaniu w Katarze, gdzie w najbliższych dniach rozegra mecze towarzyskie z Kosowem i Mołdawią. To element przygotowań do czerwcowego Euro 2020, na którym Szwedzi zagrają w grupie z Polską i Hiszpanią (czwartą drużyną wyłonią marcowe baraże). Podczas zgrupowania trener Janne Andersson został zapytany, czy wyobraża sobie powrót Zlatana Ibrahimovicia do reprezentacji.

Zbigniew Boniek o losowaniu Euro 2020:

Zobacz wideo

- Jego powrót byłby mile widziany - przyznał trener Szwedów. - Czekam na sygnał od niego. Gdyby zmienił zdanie i chciał grać dla reprezentacji, to drzwi są otwarte - dodał. Ibrahimović nie występuje w drużynie narodowej od 2016 roku. Wtedy to po mistrzostwach Europy zrezygnował z występów reprezentacyjnych. Dotychczas Andersson przekonywał, że nie potrzebuje napastnika, bo bez niego zespół doszedł do ćwierćfinału mistrzostw świata w Rosji i bez problemu awansował na Euro 2020. 

Zlatan Ibrahimović w poniedziałek może zadebiutować w Milanie. Zobacz kursy na Betclic.pl:

Ibrahimović wróci do reprezentacji?

Ibrahimović jesienią krytykował Anderssona za niektóre powołania do kadry. Selekcjoner już o tym zapomniał. - Trzeba odsunąć na bok animozje. Miejsce dla Zlatana jest, pod warunkiem, że on sam tego chce - przyznał. 38-latek zagrał dla reprezentacji "Trzech Koron" 116 spotkań, w których strzelił 62 gole. Ostatnio wrócił do Milanu, a w poniedziałek może zadebiutować w spotkaniu Serie A z Sampdorią. Relacja od 15:00 na Sport.pl.

Więcej o: