Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski skomentował wybór do jedenastki 100-lecia reprezentacji Polski

Robert Lewandowski został wybrany do jedenastki 100-lecia reprezentacji Polski. - To wielki zaszczyt móc znaleźć się w gronie tak wspaniałych zawodników, którzy tworzyli historię polskiej piłki - napisał kapitan naszej reprezentacji.

W piątek odbyła się w Warszawie gala Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zwiazek świętuje 100-lecie swojego istnienia. Jedną z atrakcji było wyłonienie jedenastki najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Internauci mogli głosować na specjalnie stworzonej stronie internetowej, po czym kapituła dokonała ostatecznego wyboru.

Co musi się stać, by Lewandowski mógł powalczyć o Złotą Piłkę?

Zobacz wideo

Reprezentacja Polski 100-lecia wygląda tak:

Józef Młynarczyk - Łukasz Piszczek, Władysław Żmuda, Jerzy Gorgoń, Antoni Szymanowski - Henryk Kasperczak, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek - Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański

Robert Lewandowski: To wielki zaszczyt

Ze współczesnych piłkarzy w drużynie znaleźli się Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Ten pierwszy nie mógł być na gali z powodu sobotniego meczu Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach (15:30, relacja na Sport.pl). Postanowił podziękować kibiciom na Instagramie. - Jestem zaszczycony, że zostałem wybrany do Reprezentacji 100-lecia. To wielki zaszczyt móc znaleźć się w gronie tak wspaniałych zawodników, którzy tworzyli historię polskiej piłki. Dziękuję Wam za wsparcie i głosy - napisał kapitan naszej reprezentacji. 

 

Lewandowski jest rekordzistą reprezentacji pod względem rozegranych spotkań (112 meczów) i zdobytych bramek (61). Brakuje mu jednak większego sukcesu z drużyną narodową, a podczas przyszłorocznego Euro 2020 może mieć na to ostatnią szansę w karierze.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ