PZPN podał stadiony, na których zagramy sparingi przed Euro 2020. Powrót legendarnej areny

PZPN ogłosił stadiony, na których reprezentacja Polski będzie przygotowywać się do Euro 2020. Jedno ze spotkań zawita znowu na legendarny Stadion Śląski, a kadrę gościć będzie taże Wrocław, Warszawa i Poznań.
Zobacz wideo

W czwartek PZPN oficjalnie potwierdził rywali biało-czerwonych. Polacy zmierzą się 27 marca z Finlandią, 31 marca z Ukrainą. W czerwcu zagramy z Rosją, a drugim czerwcowym przeciwnikiem okazała się Islandia, z którą zespół Jerzego Brzęczka zagra 9 czerwca, tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. W piątek potwierdzone zostały także miejsca rozgrywania meczów. 

27 marca Polska zagra z Finlandią we Wrocławiu, 31 marca zmierzy się z Ukrainą w Chorzowie. 2 czerwca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski zagra z Rosją, a siedem dni później w Poznaniu podejmie Islandię.

Mecze sparingowe reprezentacji Polski:

  • Polska - Finlandia (27 marca) -  Wrocław 
  • Polska - Ukraina (31 marca) - Chorzów 
  • Polska - Rosja (2 czerwca) - Warszawa
  • Polska - Islandia (9 czerwca) -  Poznań.

Oznacza to, że biało-czerwoni będą musieli trochę pojeździć i do Euro rozgrywanego w całej Europie będą się przygotowywać na czterech polskich stadionach. 

Finlandia, Rosja i Ukraina to zespoły, które już zapewniły sobie awans do mistrzostw Europy. Pierwsze dwie zagrają razem w grupie B, wraz z Danią i Belgią, z kolei Ukraina zagra w grupie C, wraz z Holandią, Austrią i zwycięzcą barażu. Islandia będzie rywalizować jeszcze w barażach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.