Były reprezentant Hiszpanii o grupie z Polską: "Nie mamy prawa się ich bać"

Polska trafiła do grupy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Zmierzy się w niej m.in. z Hiszpanami, którzy według byłego napastnika Realu i Barcelony, Alfonso Pereza, nie powinni bać się naszej reprezentacji.

Nie milkną echa sobotniego losowania fazy grupowej Euro 2020. Były napastnik Realu Madryt i FC Barcelony, Alfonso Perez w wywiadzie dla "Faktu" komentuje losowanie grupy dla Hiszpanów. - Nie mówimy dużo o przeciwnikach, bo jako faworyt do zwycięstwa nie mamy prawa się ich bać - mówi były reprezentant Hiszpanii. - Z Luisem Enrique spędziłem chyba najwięcej czasu w karierze. Nie ma drugiego tak szczerego i bezpośredniego faceta, dlatego w ogóle nie boję się, że zamieszanie z jego powrotem na stanowisko odbije się na drużynie narodowej - twierdzi. Perez grał z obecnym szkoleniowcem "La Furia Roja" zarówno w Madrycie, jak i Barcelonie.

Ćwiąkała: Polska ma lepszych piłkarzy od Hiszpanii na dwóch pozycjach [SEKCJA PIŁKARSKA #31]

Zobacz wideo

Zawodnik chwalił Roberta Lewandowskiego, którego uznaje za jednego z najlepszych zawodników na świecie. - Możemy wam go pozazdrościć, potrafi sam odmienić mecz, ale na wielkich turniejach, jak mistrzostwa Europy liczy się cały zespół - zauważa. - Polska to dla mnie zespół dobry fizycznie, pracowity i zorganizowany, ale talent jest po naszej stronie.

Złoty medalista olimpijski z Barcelony, gdzie w 1992 roku w finale wraz ze swoją reprezentacją pokonał Polskę, uważa, że Hiszpanie przed przyszłorocznym turniejem nie mają się czego bać. - Cieszymy się, że nie mamy takiej grupy jak z Francją, Portugalią czy Niemcami - tłumaczy. - Nie będziemy mieli tak gładkiej drogi, jak w eliminacjach, ale pozostajemy w gronie faworytów.

Hiszpania i Polska zmierzą się w grupie E, do której trafiła Szwecja oraz wygrany baraży dywizji B. Spotkania zostaną rozegrane w Dublinie i Bilbao.

Więcej o: