Robert Lewandowski skomentował losowanie Euro 2020. Polak nie ma żadnych wątpliwości

Reprezentacja Polski trafiła do grupy E. Zagra w niej z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu, w którym rywalizować będą reprezentacje Irlandii, Bośni i Hercegowiny, Słowacji i Irlandii Północnej. - To trudna grupa - nie ma żadnych wątpliwości Robert Lewandowski, kapitan Polaków.

Biało-czerwoni w ramach grupy E zmierzą się w Bilbao oraz w Dublinie z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia). - Na pewno jest to trudna grupa. O tym, kto będzie grał dalej, zadecyduje forma turniejowa. Od pierwszego meczu trzeba być dobrze przygotowanym fizycznie. Wtedy może nam się łatwiej grać - przyznał Robert Lewandowski w rozmowie z Patrykiem Mirosławskim z Eleven Sports.

Wcześniej piłkarz Bayernu Monachium opowiedział o meczu z Bayerem Leverkusen, który monachijczycy przegrali 1:2. Robert Lewandowski gola nie strzelił, a miał kilka świetnych okazji. Możecie zobaczyć je w tym materiale wideo:

Zobacz wideo

Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca i potrwa do 12 lipca. 16. edycja turnieju będzie toczyć się w 12 państwach. Miastami-gospodarzami będą: Kopenhaga (stadion Parken), Amsterdam (Johan Cruyff ArenA), Bukareszt (Stadionul National), Dublin (Aviva Stadium), Bilbao (San Mames), Budapeszt (Puskas Arena), Glasgow (Hampden Park), Monachium (Allianz Arena), Baku (Stadion Olimpijski), Petersburg (Stadion Kriestowskij), Rzym (Stadio Olimpico) oraz Londyn (Wembley). W przyszłorocznych finałach będą uczestniczyć 24 reprezentacje.

Więcej o: