Tak Jerzy Brzęczek zareagował na wylosowanie Hiszpanii [WIDEO]

Kamienna twarz Jerzego Brzęczeka i lekki uśmiech na twarzy Zbigniewa Bońka. Tak nasza delgacja w Bukareszcie zareagowała na wylosowanie Hiszpanii, która będzie rywalem Polski na przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Hiszpania, Szwecja - to zespoły, z którymi reprezentacja Polski na pewno zagra w grupie na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Do nich dołączy zwycięzca barażów z grupy B, a więc Irlandia, Irlandia Północna, Słowacja lub Bośnia i Hercegowina. Losowanie odbyło się w sobotę w Bukareszcie. Polska najpierw dowiedziała się o tym, że trafiła na Hiszpanię, a kamera TVP uchwyciła reakcję selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Jerzy Brzęczek: Hiszpania? Czas na rewanż

- Spotkanie z Hiszpanią będzie rewanżem za finał IO w 1992 roku. Wówczas mierzyliśmy się z Luisem Enrique na boisku, teraz będziemy na ławkach trenerskich - powiedział na gorąco po losowaniu na antenie TVP Sport Jerzy Brzęczek. - Naszym celem na Euro jest zagrać więcej niż trzy spotkania. Będziemy się do tego mocno przygotowywać - dodał selekcjoner.

Reprezentacja Polski swoje mecze zagra 15 czerwca w Dublinie ze zwycięzcą barażu B, 20 czerwca1 w Bilbao z Hiszpanią i 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją. W półfinałach barażu B Bośnia i Hercegowina zagra u siebie z Irlandią Północną, a Słowacja podejmie Irlandię. Gospodarzem meczu finałowego będzie zwycięzca meczu Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna. Półfinały zostaną rozegrane 26 marca, a mecze finałowe 31 marca 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA