Kontrowersyjny pomysł UEFA. Boniek stanowczo się sprzeciwia

W piątek w Bukareszcie odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA. Podczas niego dyskutowano na temat umieszczenia loga sponsorów na koszulkach reprezentacji. Głośny sprzeciw wyraził Zbigniew Boniek, o czym poinformował na Twitterze.

Dzień przed losowaniem fazy grupowej Euro 2020, odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA. Podczas tego spotkania dyskutowano nad kilkoma pomysłami, a jednym z nich była możliwość umieszczenia loga sponsorów na koszulkach poszczególnych reprezentacji. Sprzeciw wyraził Zbigniew Boniek, prezes PZPN, a zarazem członek Komitetu Wykonawczego UEFA.

Zobacz wideo

- Dzisiaj w Bukareszcie prezesi wszystkich federacji dyskutowali o możliwości ekspozycji logo sponsora na koszulce reprezentacyjnej. Moje zdanie- zdecydowanie nie!!!! A Wy? - napisał na Twitterze Boniek. - Dzięki wystąpieniu Zbigniewa Bońka ta propozycja nie ma szans na to, aby została formalnie zaakceptowana. Koszulka narodowa to świętość i komercja tutaj nie zwycięży - dodał Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Kuriozalne zasady Euro 2020. Skąd się wzięły? To pomysł jednego człowieka

W dniu losowania najlepiej widać jak dziwny czeka nas turniej. Rumuni współorganizują Euro 2020, goszczą losowanie, ale nie są pewni, że zagra na nim ich reprezentacja. Wszystkich uczestników przyszłorocznych mistrzostw poznamy dopiero pod koniec marca. Dwa miesiące przed turniejem, ale trzy miesiące po losowaniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.