Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek nie chce tego piłkarza w reprezentacji Polski! "Nie pojedzie z nami na Euro"

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, przyznał w programie "Prawda Futbolu" Romana Kołtonia, że nie chce w kadrze Sonny'ego Kittela. - Nie ma tematu, nie traćmy czasu - powiedział Boniek.

Sonny Kittel chciałby grać w reprezentacji Polski. 26-letni pomocnik HSV otrzymał niedawno polskie obywatelstwo, a Jerzy Brzęczek przyznał na jednej z konferencji prasowych, że obserwuje tego piłkarza. Tematu gry Kittela w polskiej kadrze jednak nie ma, o czym poinformował Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tak do Euro 2020 będzie przygotowywać się kadra Brzęczka [WIDEO]

- Nie ma tematu, nie traćmy czasu. Jak zostałem prezesem w 2012 roku, powiedziałem, co zrobimy, a czego nie. I mogę powtórzyć - jeśli chodzi o wszystkie reprezentacje Polski - to my gramy Polakami. Nie dotyczy to tych, którzy już są w kadrze. Nie chcemy za to zawodników, którzy chcą być Polakami tylko dlatego, bo jedziemy na jakąś imprezę - przyznał Boniek w "Prawdzie Futbolu" Romana Kołtonia.

I dodał: - Nie znam Kittela, można powiedzieć, że jest Polakiem, ale jeśli w wieku 26 lat wyrabia paszport, bo tak się składa, że reprezentacja gra na Euro, to nas to nie interesuje. Nie jest to piłkarz, który pojedzie z nami na mistrzostwa Europy. Jak jako prezes mam swoją strategię: nie farbujemy już lisów. On teoretycznie jest Polakiem, ale inaczej byłoby, gdyby od dawna miał paszport i pukał do kadry 10 lat temu.  Nie będziemy nikogo naturalizować. Mamy taką zasadę, że gramy polskimi piłkarzami. Jeśli chodzi o Kittela, to nie wiem, czy on na tyle się wyróżnia, by grać w reprezentacji Polski - zakończył Boniek.

Sonny Kittel ma 26 lat. Jest piłkarzem HSV i gra na poziomie 2.Bundesligi. Jest ofensywnym zawodnikiem. Może grać jako ofensywny pomocnik lub skrzydłowy. W tym sezonie strzelił 9 goli w 16 meczach i miał dwie asysty. Wcześniej grał w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (137)
Zbigniew Boniek nie chce tego piłkarza w reprezentacji Polski! "Nie pojedzie z nami na Euro"
Zaloguj się
 • toreon

  Oceniono 14 razy 8

  Nie rozumiem. Jeśli jest dobry i chce to niech gra. Naprawdę jesteśmy tacy zajebiście, że nikogo już nie potrzebujemy? Bo awansowaliśmy na 24-zespołowy turniej (z 53)?
  No ale jeśli mamy aktualnie lepszych to oczywiście nie ma tematu.

 • race444

  Oceniono 15 razy 7

  No i odezwal sie nadtrener.

 • zerozer52

  Oceniono 6 razy 6

  To Boniek jest trenerem kadry?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 12 razy 6

  Coca-cola znaną polską marką ...
  Może ktoś pamięta, na jakich mistrzostwach to było, gdy Boniek wpadł do szatni reprezentacji (opisywali to sami zawodnicy!) i kazał założyć koszulki z logo Coca-Cola, bo jak nie to coś tam (i tu pada brzydkie słowo) ?????.
  Albo kto sprzedał prawa do transmisji meczów polskiej ligi ????
  Cosik mi sie widzi, ze tyn Boniek to tak za bardzo ni powinin łoceniać innych. Psynajmnij w kategoryjach moralnych ...

 • egalite11

  Oceniono 13 razy 5

  Boniek zachowuje się jak rasista, to niedopuszczalne tym bardziej jak mówi nie znam go. Jak nie znasz Boniu to nie gadaj głupot bo są hańbiące. Też nie znam Kittela i jego historii, ale jeśli trener reprezentacji go obserwuje to poczekajmy. Ja osobiście mam znajomych o nazwisku Kittel i nigdy nie przyszło mi do głowy by o nich pomyśleć, że to farbowane lisy. Boniek zachował się gorsząco chyba by przypodobać się kibolom i znanej z takich poglądów partii mającej mylącą nazwę. Wstyd Boniek. wielki wstyd.

 • mer-llink

  Oceniono 19 razy 5

  To nie chodzi o to, kto jest selekcjonerem, a kto jest ober-selekcjonerem reprezentacji.
  Tu chodzi o parafiańskie, prostackie, nacjonalistyczne wypowiedzi pana Bońka.
  To nie on jest od orzekania, kto jest Polakiem, a kto Polakiem nie jest. Bez względu na zawód, kolor skóry czy aktualny kraj zamieszkania.
  Pan Boniek sam był naleciałością, "słoikiem": najpierw przybłędą w Łodzi, potem we Włoszech... A jak już tam po zakończeniu kariery piłkarskiej sam został tłustszym kotem, albo używając jego języka "farbowanym lisem", ale niezdolnym, bo spartaczył kilka angaży trenerskich i śmiano się z niego w Italii, to przypomniał sobie, że ma polskie obywatelstwo.
  I w Polsce też spartaczył sporo, że tylko wstydliwą, skrajnie amatorską trenerkę reprezentacji przypomnimy...
  I w końcu to on jako reemigrant, migrant, element napływowy, tzw. "Polak powracający", został prezesem PZPN. A czemu nie jakiś "rodowity", który tu, na Naszej Ziemi, potulnie całe życie spędził rozwijając "Polską Myśl Szkoleniową"? No czemu jakiś mentalny i z obywatelstwa stary rdzawowłosy Włoch wepchnął się nam na prezesurę? Bo mówi po polsku? Bo gdzie indziej go po prostu nie chcieli....
  Nie jest ważne, czy Kittel wniósłby coś do reprezentacji.
  Ważne jest, że pan Boniek po prostacku i nacjonalistycznie miele ozorem. Kibolskie worce....

  UEFA i FIFA podobno prowadzą akcję RESPECT.
  Te ględzenia pana Bońka stawiają go poza ramiami akcji RESPECT. I koledzy z FIFA/UEFA powinni pana Bońka otwarcie napiętnować za takie nadęcie-nacjonalistyczne, skisło-parafiańskie , kibolsko-chamskie odzywki o drugim człowieku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX