Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kowalczyk: Robert Lewandowski powinien zmienić pozycję w reprezentacji Polski

Wojciech Kowalczyk, były napastnik reprezentacji Polski, w programie "Stan Futbolu" zasugerował, że Robert Lewandowski powinien zmienić pozycję w reprezentacji Polski. - Jemu już nudzi się gra na szpicy - uważa srebrny medalista olimpijski z 1992 roku.

Robert Lewandowski jest w znakomitej formie: trafia do siatki niemal co mecz, w sobotę przeciwko Fortunie Duesseldorf gola wprawdzie nie strzelił, ale popisał się znakomitą asystą, wciąż ma szansę pobić historyczny rekord Gerda Muellera, który w jednym sezonie Bundesligi zdobył 40 bramek, prowadzi w klasyfikacji Złotego Buta, a eksperci z całej Europy coraz częściej wymieniają go w gronie najlepszych piłkarzy świata, sugerując, że powinien zająć wysokie miejsce w plebiscycie "France Football".

Robert Lewandowski ocenia swoje szanse na zdobycie Złotej Piłki:

Zobacz wideo

Lewandowski powinien grać na „dziesiątce”?

Wojciech Kowalczyk uważa jednak, że Lewandowski powinien zmienić pozycję na boisku i zostać "dziesiątką", czyli piłkarzem grającym za plecami środkowego napastnika. - Nie ma podstaw, by nie twierdzić, że "Lewy" nie może grać na "dziesiątce". Robertowi nudzi się granie na szpicy. To widać. W meczu z Izraelem zaczął "przeszkadzać" Zielińskiemu i Krychowiakowi. Może dorósł już do tej roli - powiedział w programie "Stan futbolu" na antenie TVP Sport.

Zdaniem Kowalczyka taka zmiana mogłaby wyjść naszej reprezentacji na dobre podczas przyszłorocznego Euro. W sobotę Polacy poznają grupowych rywali podczas losowania w Bukareszcie. Wtedy też powinniśmy dowiedzieć się, z kim reprezentacja zagra sparingi przed najważniejszą imprezą. Prawdopodobnie jeden z rywali będzie drużyną z europejskiej czołówki.  

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ