Bolesna porażka reprezentacji Polski U19 z Rosją! Koniec marzeń

Reprezentacja Polski U-19 przegrała swój ostatni mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy. Zespół Bartłomieja Zalewskiego ulegli Rosji aż 0:4.

Polacy przed meczem z Rosją znajdowali się w kapitalnej sytuacji, aby zapewnić sobie awans do mistrzostw Europy. Wystarczyło, że zespół Bartłomieja Zalewskiego zremisuje we wtorek, aby utrzymać drugą pozycję, którą zajmował przed ostatnim spotkaniem.

Zobacz wideo, w którym Łukasz Piszczek opowiada o swoich odczuciach z gry w reprezentacji Polski, z którą pożegna się w trakcie meczu ze Słowenią:

Zobacz wideo

To jednak się nie udało, bo jeszcze w pierwszej połowie bramki dla Rosji strzelili Kosarev i Vakhania. Po przerwie było jeszcze gorzej, bo kolejne dwa gole zdobyli Sevikyan i Shkolik. Polacy spadli tym samym na 3. pozycję, która nie daje im awansu do turnieju finałowego.

Awans do II rundy wywalczyły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc, jednak pod uwagę brane były tylko mecze z czołowymi dwoma zespołami, a Polacy swoje mecze z Rosją i Walią przegrali.

Więcej o: