Cztery zespoły awansowały na Euro 2020! Austria wygrała ważny mecz "polskiej" grupy

Chorwacja, Niemcy, Holandia i Austria to zespoły, które w sobotę zapewniły sobie awans na Euro 2020. Austriacy zajęli drugie miejsce w grupie G, którą wygrali Polacy.

Przynajmniej remisu potrzebowała reprezentacja Austrii w meczu z Macedonią Płn., by zapewnić sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Piłkarze Franco Fody do podziału punktów ograniczać się jednak nie zamierzali i od początku sobotniego starcia grali ofensywnie. Efekty przyniosło to dwukrotnie: już w 7. minucie po podaniu Stefana Lainera na listę strzelców wpisał się David Alaba. Trzy minuty po zmianie stron, gola strzelił już sam Lainer, który ustalił wynik spotkania na 2:0. Austriacy udział w przyszłorocznym Euro mają więc zapewniony, ale rywalizację w grupie G zakończą na drugim miejscu. Pierwsze zajmą bowiem Polacy, którzy w swoim przedostatnim meczu eliminacji pokonali Izrael (2:1).

Wzloty, upadki i awans Polaków na Euro 2020:

Chorwacja, Niemcy i Holandia z awansem

Awans wywalczyli także Chorwaci, Niemcy i Holendrzy, choć ci pierwsi na kilkadziesiąt minut atmosferę w swojej grupie nieco podgrzali. Wicemistrzowie świata do zapewnienia sobie udziału na przyszłorocznych ME potrzebowali przynajmniej remisu ze Słowakami. Od 32. minuty przegrywali jednak 0:1, bo bramkę strzelił im Robert Bozenik. Po zmianie stron piłkarze Zlatko Dalicia przejęli już jednak kontrolę nad spotkaniem i strzelili trzy gole. Trafienia Nikoli Vlasicia, Bruno Petkovicia i Ivana Perisicia dały im trzy punkty i pewne 1. miejsce w grupie E.

Wspomniana reprezentacja Niemiec awans zapewniła sobie zwycięstwem z Białorusią (4:0), natomiast Holendrzy zremisowali bezbramkowo z Irlandią Płn., dzięki czemu też są pewni udziału w Euro 2020