Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacyjny remis reprezentacji Polski w el. Euro! Rekord kibiców na meczu Polek

Reprezentacja Polski kobiet sprawiła ogromną niespodziankę, remisując bezbramkowo z Hiszpanią w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Kapitalnie zaprezentowała się Katarzyna Kiedrzynek, która została bohaterką spotkania.
Zobacz wideo

Reprezentacja Polski kobiet sprawiła ogromną niespodziankę w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2021 roku. Zespół Miłosza Stępińskiego bezbramkowo zremisował z reprezentacją Hiszpanii, zdecydowanym faworytem grupy D. Bohaterką spotkania została Katarzyna Kiedrzynek, która popisała się kilkoma fantastycznymi interwencjami, ratując Polki przed stratą bramki.

Polki mogły objąć prowadzenie w 5. minucie meczu, gdy piłka spadła idealnie na głowę Mesjasz. Polka uderzyła jednak ponad bramką. Z każdą kolejna minutą rosła przewaga Hiszpanek, ale znakomicie radziła sobie w bramce Katarzyna Kiedrzynek. Sprzed pola karnego uderzała także Pajor, ale pewnie broniła Panos. Pomimo wielu ataków piłkarek gości, do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Polki po przerwie zaczęły popełniać coraz więcej błędów, miały coraz mniej okazji, jednak znakomita dyspozycja Kiedrzynek nie pozwoliła rywalkom na zdobycie gola. W 54. minucie szczęście było po stronie zespołu Miłosza Stępińskiego, gdy Hermoso trafiła w sytuacji sam na sam z polską bramkarką w słupek. W ostatnich minutach kilka jej interwencji uratowało zespół w beznadziejnych sytuacjach.

W trakcie spotkania z Hiszpankami padł także rekord w liczbie kibiców obecnych na spotkaniu reprezentacji Polski kobiet. We wtorek, na stadionie w Lublinie, obecnych było 7500 kibiców.

Ten remis znacznie ułatwia Polkom rywalizację w eliminacjach do mistrzostw Europy. Polki z jednym punktem awansowały na 4. miejsce w swojej grupie, jednak jako jedyne rozegrały tylko jedno spotkanie. Liderkami grupy są Hiszpanki, które w trzech meczach zdobyły 7 punktów.

Tabela grupy D:

  1. Hiszpania 3 mecze, 7 pkt., bramki 9:1
  2. Czechy 3, 6 pkt., 12:5
  3. Mołdawia 2, 3 pkt., 3:8
  4. Polska 1, 1 pkt., 0:0
  5. Azerbejdżan 3, 0 pkt., 1:11
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ