Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski o nominacji do Złotej Piłki. "Dowiaduję się tego od was"

- Nie koncentruję się na tym, naprawdę. Teraz z waszego pytania dowiaduję się w ogóle, że 9 listopada zakończyło się głosowanie, a uroczysta gala jest 2 grudnia - powiedział Robert Lewandowski, kiedy zapytany został o Złotą Piłkę.

Robert Lewandowski jest ostatnio w fenomenalnej dyspozycji. W 11 meczach Bayernu strzelił 16 goli, w październikowych spotkaniach kadry z Łotwą (3:0) oraz Macedonią Północną (2:0) w Rydze zaliczył hat-tricka, a w Warszawie dwie asysty. Coraz częściej pojawiają się głosy, że może znaleźć się w czołówce plebiscytu "Złotej Piłki". Choć głównie są to głosy, które płyną z Polski.

Zobacz wideo poniżej, w którym Robert Lewandowski opowiada o swojej kontuzji i planowanym zabiegu:

Zobacz wideo

- Złota Piłka? Nie koncentruję się na tym, naprawdę. Teraz z waszego pytania dowiaduję się w ogóle, że 9 listopada zakończyło się głosowanie, a uroczysta gala jest 2 grudnia - powiedział Lewandowski. - Cieszę się, że jestem wśród nominowanych i nawet mam szansę rywalizować o wysokie miejsce. Ale do plebiscytów podchodzę z lekkim dystansem. W ogóle nie zastanawiałem się nad swoimi szansami, bo w głosowaniu osób z całego świata często są brane pod uwagę różne kryteria i wyniki nie zawsze wyglądają na miarodajne - dodał.

Lewandowski: Śpię dobrze i czekam na werdykt

- Nie koncentruję się na rozstrzygnięciu, śpię dobrze i czekam na werdykt. Skupiam się tylko na tym, by być jak najlepszym piłkarzem i jak najwięcej osiągać na boisku. Indywidualne nagrody to tylko przyjemny dodatek. Oczywiście, pięknie byłoby znaleźć się w czołówce [w 2015 roku Lewandowski zajął czwarte miejsce - wyżej, a więc w najlepszej trójce, byli wcześniej z Polski tylko Kazimierz Deyna w 1974 r. oraz Zbigniew Boniek w 1982 r.]. Tym bardziej że obchodzimy stulecie PZPN. Data piękna, ale tutaj i tak nic nie zależy ode mnie - uśmiechnął się Lewandowski.

A kiedy zapytany został o swoją formę z ostatnich tygodni, odparł: - Nigdy w karierze nie miałem tak dobrych wyników badań wydolnościowych jak teraz. Zmieniłem kilka rzeczy w treningu, już w przygotowaniach do sezonu. Chodzi o rodzaj ćwiczeń oraz intensywność, z jaką je wykonywałem. Ale też o regenerację. Przygotowanie fizyczne ma ogromne znaczenie w meczu, łatwiej wtedy o skuteczny drybling czy strzał. To na pewno dodaje pewności, ciało musi być wypoczęte. Poprawia samopoczucie i pomaga w skupieniu się podczas meczu, gdy decyzje trzeba podejmować w ułamku sekundy.

- Sporo się zastanawiałem, co można zmienić. Widać teraz efekty obranej drogi, ale wciąż będę szukał elementów, które można poprawić. Przed sezonem do sztabu szkoleniowego dołączył Hansi Flick (obecnie tymczasowy trener Bayernu), z którym miałem wiele indywidualnych treningów. Jestem przekonany, że dzięki odpowiedniemu treningowi można wydłużyć swoją karierę. Wiek to tylko liczba. Liczę, że przede mną jeszcze wiele lat gry w piłkę na bardzo wysokim poziomie - zakończył Lewandowski.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ