Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przedziwna okładka encyklopedii na stulecie PZPN. Wszyscy śmieją się z "miniBońka"

Wydawnictwo GiA niebawem wypuści do sprzedaży encycklopedię piłkarską stworzoną na stulecie Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sieci pojawił się projekt okładki, który wywołał wiele kontrowersji. Znajduje się na nim wizerunek Zbigniewa Bońka.

"Album 100 lat PZPN to 416-stronicowa publikacja, jakiej nie było. Nie dość, że fascynująca powieść o dziejach polskiego futbolu, od pierwszego kopnięcia, a więc już od 125 lat, opatrzona tysiącami sprawdzonych, nigdzie nie publikowanych ujawnionych faktów, ale też coś, co zdaje się rekordem absolutnym. Wszystkie fotografie i znaki graficzne w kolorze, czyli na poziomie światowym" - czytamy w zapowiedzi encyklopedii, opublikowanej na Facebooku wydawnictwa GiA, odpowiadającego za wydanie jubileuszowej encyklopedii.

Przedziwna okładka encyklopedii wydanej na stulecie PZPN

Po publikacji powyższej zapowiedzi, w sieci pojawiło się bardzo dużo negatywnych i żartobliwych komentarzy. Wszystkie związane z drobnym szczegółem okładki - umieszczonym w lewym górnym rogu wizerunkiem Zbigniewa Bońka. - Braki mi słów, by to opisać - piszą internauci. - Zibi jest prawie jak Obelix, tyle, że w dzieciństwie wpadł do kotła nie z magicznym napojem dającym gigantyczną siłę, a do kotła z wodą sodową - komentują dziennikarze sportowi.

Niektórym użytkownikom projekt okładki tak bardzo nie przypadł do gustu, że postanowili go wyśmiać przeróbkami:

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ