Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacyjne powołanie do reprezentacji Polski? Mateusz Borek: Absolutnie zasługuje na szansę

Mateusz Borek apeluje do selekcjonera Jerzego Brzęczka, żeby sprawdził w kadrze Rafała Augustyniaka z Urału Jekaterynburg. - Chłopak miał wejście smoka. Wszedł od razu do podstawowego składu rosyjskiego klubu i jest w nim jednym z filarów - przyznał Borek cytowany przez polsatsport.pl.

Rafał Augustyniak rozgrywka w Rosji bardzo dobry sezon. 26-letni środkowy pomocnik rozegrał 15 meczów w lidze rosyjskiej, strzelił w nich jednego gola i miał dwie asysty. - Co najważniejsze, przez cały sezon jest liderem w statystyce skutecznych odbiorów piłki. Moim zdaniem on absolutnie zasługuje na powołanie do kadry - uważa Mateusz Borek.

Mateusz Borek ocenia kadrę Jerzego Brzęczka [WIDEO]

Zobacz wideo

Były piłkarz Miedzi Legnica mógłby być alternatywą dla Mateusza Klicha, Jacka Góralskiego czy Dominika Furmana, którzy regularnie przyjeżdżają na zgrupowania reprezentacji Polski. - Augustyniak podobał mi się już w Miedzi Legnica. Apelowałem kilka tygodni temu, aby Jerzy Brzęczek dał mu szansę w reprezentacji. Chłopak miał wejście smoka. Wszedł od razu do podstawowego składu rosyjskiego klubu i jest w nim jednym z filarów - dodaje Borek.

Jerzy Brzęczek nie powołał Augustyniaka na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski. W jego trakcie biało-czerwoni zagrają z Izraelem i Słowenią w ramach eliminacji Euro 2020. Polska na mistrzostwa Europy już awansowała, teraz rozpoczyna przygotowania do głównej imprezy.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ