Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek wysłał powołania na kadrę na dwa ostatnie mecze el. Euro. Jest debiutant

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na dwa ostatnie eliminacyjne mecze do Euro 2020. Pewni awansu Polacy zagrają z Izraelem (16.11) i Słowenią (19.11). Na liście jest kolejny debiutant - Kamil Jóźwiak.

Dotychczas, Kamil Jóźwiak występował w kadrze U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Rozegrał w niej 13 meczów, w których strzelił jednego gola. W trwających eliminacjach jest jednym z jej filarów, dlatego zanim dołączy do dorosłej reprezentacji jeszcze raz zagra w młodzieżówce. 15 listopada jej rywalem będzie Bułgaria. Jóźwiak po rozegraniu tego meczu zmieni zgrupowanie, więc teoretycznie Jerzy Brzęczek będzie mógł go wystawić już w meczu z Izraelem. 

Powołania Brzęczka bez niespodzianek i bez zmian

Wśród powołanych jest też Łukasz Piszczek, dla którego mecz ze Słowenią będzie okazją do pożegnania się z kibicami na Stadionie Narodowym. On na zgrupowaniu pojawi się dopiero dwa dni przed tym spotkaniem – 17 listopada.

W kadrze powołanej przez Brzęczka brakuje niespodzianek. Poza tymi wyjątkami, kadra nie różni się od tej z październikowego zgrupowania. Po raz kolejny powołanie otrzymał bramkarz Legii - Radosław Majecki, który wobec kontuzji Łukasza Fabiańskiego może oswajać się z dorosłą reprezentacją. Podobnie wygląda sytuacja dowołanego awaryjnie na poprzednie zgrupowanie Dominika Furmana. Karol Linetty, którego zastępował, wciąż nie wrócił do gry.

Najważniejszy cel Polacy już spełnili - awans wywalczyli w październiku meczu z Macedonią Północną. W dwóch nadchodzących spotkaniach będą walczyć "tylko" o jak najlepszą sytuację przy podziale koszyków przed losowaniem grup Euro 2020.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ