Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najnowsze informacje o stanie zdrowia Roberta Lewandowskiego. Konieczna będzie operacja

Robert Lewandowski musi poddać się operacji pachwiny. Jak informuje "Przegląd Sportowy", napastnik Bayernu Monachium rozważa odpowiedni termin zabiegu. W grę wchodzi listopad lub grudzień.

- Robert Lewandowski będzie musiał poddać się zabiegowi, który wykluczy go z gry na kilka-kilkanaście dni. To oznacza, że może nie zagrać w najbliższych meczach kadry - powiedział Mateusz Borek w programie "Cafe Futbol" na antenie Polsatu Sport.

Zobacz poniżej ostatnią bramkę Roberta Lewandowskiego, z meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:5):

Zobacz wideo

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Robert Lewandowski cierpi na przepuklinę pachwinową. Z tego powodu operacja jest konieczna, jednak reprezentant Polski musi wybrać odpowiedni termin na jego przeprowadzenie. Napastnik Bayernu Monachium wcześniej ustalił z Jerzym Brzęczkiem, że jeśli polska kadra zapewni sobie awans na Euro 2020, Lewandowski opuści listopadowe zgrupowanie, by usunąć miękkiego guza, który pojawił się w okolicy pachwiny.

Lewandowski jest jednak w kapitalnej formie strzeleckiej - we wszystkich dziesięciu meczach Bundesligi strzelał min. jednego gola. Jest także najskuteczniejszym zawodnikiem w pięciu najsilniejszych ligach w Europie, mając 38 bramek na swoim koncie. Z tego względu chciałby maksymalnie wykorzystać swoją dyspozycję, zwłaszcza mając na uwadze aktualną formę Bayernu Monachium.

Z tego względu rozważany przez Polaka jest jeszcze jeden termin - w końcówce roku. Lewandowski mógłby opuścić grudniowe spotkania Bayernu, aby móc w pełni przygotować się do wznowienia gry po przerwie zimowej. Najważniejszy w całej sytuacji jest fakt, że decyzja dotycząca terminu należy tylko do reprezentanta Polski.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ