Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski może nie zagrać w listopadowych meczach kadry! "Musi poddać się zabiegowi"

Mateusz Borek w niedzielnym Cafe Futbol przekazał zaskakującą informację. Zdaniem komentatora Polsatu Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w listopadowych meczach naszej kadry.

- Robert Lewandowski będzie musiał poddać się zabiegowi, który wykluczy go z gry na kilka-kilkanaście dni. To oznacza, że może nie zagrać w najbliższych meczach kadry - powiedział Mateusz Borek

W tym sezonie Robert Lewandowski jest w fenomenalnej formie. Polak strzelił już 20 goli dla Bayernu Monachium we wszystkich rozgrywkach. 14 w Bundeslidze, pięć w Lidze Mistrzów i jeden w Pucharze Niemiec.

Zobacz wideo

Konieczność zabiegu Lewandowskiego to zła informacja dla Jerzego Brzeczka, który w listopadzie będzie walczył o wygranie grupy eliminacyjnej. Ewentualny spadek na drugie miejsce może nawet oznaczać, że Polska byłaby losowana z trzeciego lub czwartego koszyka, a wtedy trafilibyśmy na bardzo silną grupę w mistrzostwach Europy.

Robert Lewandowski zagrał już 110 meczów w narodowych barwach i strzelił 60 bramek. Co ciekawe, po awansie na MŚ Lewandowski nie grał w dwóch listopadowych meczach kadry (towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem) z powodu kontuzji uda. W zeszłym roku także opuścił listopadowy mecz z Portugalią w Lidze Narodów, ale zagrał towarzysko z Czechami. 

W listopadzie kadra zagra z Izraelem (16.11) i Słowenią (19.11).

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ