Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemiecki piłkarz chce grać w reprezentacji Polski! Jego paszport jest gotowy

Kilka dni temu serwis Sport.pl informował, że polska federacja piłkarska monitoruje i bardzo dobrze ocenia grę Sonny'ego Kittela w 2. Bundeslidze. Teraz piłkarz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" potwierdził chęć gry w naszych narodowych barwach, a dodatkowo gotowy jest już jego polski paszport!

Kwestia polskiego paszportu się rozmywała (ta sprawa ciągnęła się od lat), a Kittel, którego rodzice są Polakami, choć on sam urodził się w niemieckim Giessen, wspinał się po szczeblach piłkarskiej kariery. Zaczął grać w Bundeslidze, pokazał się w Lidze Europy, a dwa lata temu Eintracht zamienił na Inglostadt i dość szybko zaczął być wystawiany w pierwszym składzie tej drużyny. Było to możliwe również dlatego, że wreszcie poradził sobie z problemami zdrowotnymi. Do tego dwa razy zerwał więzadła i również dwukrotnie uszkodził chrząstkę stawową. Kariera jak na dobrze zapowiadającego się piłkarza była dość pechowa. Teraz jednak wydaje się, że piłkarz jeszcze nigdy nie był tak blisko polskiej reprezentacji. 

Jerzy Brzęczek powołania wyśle w poniedziałek. Kittel się wśród nich nie znajdzie, ale na pewno możemy liczyć na nowe twarze w kadrze. Więcej do zobaczenia tutaj:

Zobacz wideo

- Polski paszport mam do odbioru w Monachium, ale jeszcze tam nie byłem. Latem miałem transfer do Hamburga. Nic nie słyszałem też od polskiej reprezentacji i trochę nie spieszyło mi się z odebraniem paszportu - powiedział Kittel w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

I dodał: - Bardzo chcę grać dla Polski, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Po prostu nie wiem, czy ktoś w polskiej reprezentacji mnie chce, nie miałem żadnego kontaktu z trenerem. Nie było zainteresowania.

Dobre noty polskich skautów

Chociaż Ingolstadt spadł do drugiej Bundesligi, Kittel cały czas był objęty monitoringiem ze strony skautów PZPN. Ostatnie raporty zawierały sporo dobrych ocen i pozytywnych rekomendacji. Trudno się dziwić. 25-letni skrzydłowy w poprzednim sezonie strzelił 10 goli i popisał się 15 asystami. To dało mu drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej rozgrywek.

W obecnych rozgrywkach w 11 meczach (w lidze oraz pucharze Niemiec) ma już siedem bramek i trzy asysty. Kittel w poprzednim sezonie nieco częściej wystawiany był na lewej stronie boiska, ale grał też jako środkowy ofensywny pomocnik. Wobec problemów polskiej kadry na skrzydłach mogłaby być to dobra alternatywa dla dotychczasowych rozwiązań Jerzego Brzęczka.

Sonny potrafi mówić po polsku. Szlifuje swój język w rozmowach z mamą i babcią, które go często odwiedzają.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ