Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentant Polski nie zagra w meczach el. Euro 2020! Cios dla kadry

Jacek Góralski nie zagra w listopadowych meczach eliminacji Euro 2020 - informuje "Przegląd Sportowy". To spore osłabienie reprezentacji Polski, w której pomocnik ostatnio rozegrał bardzo dobre spotkanie.
Zobacz wideo

Jacek Góralski zebrał dobre i bardzo dobre oceny za swój występ w meczu Polska - Macedonia Północna (2:0), który zapewnił ekipie Jerzego Brzęczka awans na Euro 2020. Pomocnik bardzo dobrze spisywał się w defensywie (Zbigniew Boniek uznał go za najlepszego piłkarza tamtego spotkania), a w dodatku jego gra pozwoliła operować nieco wyżej Grzegorzowi Krychowiakowi. Wydawało się, że ten duet znowu dostanie swoją szansę w listopadowych meczach eliminacji, ale tak się jednak nie stanie.

Góralski ma nie zagrać w dwóch meczach reprezentacji Polski

Góralski podczas wspomnianego spotkania z Macedonią Płn. naderwał mięsień. Kontuzja okazała się poważniejsza niż pierwotnie przypuszczano i zawodnika bułgarskiego Łudogorca Razgrad czeka kilkutygodniowa przerwa w grze, przez co ma według "PS" nie zagrać na wyjeździe z Izraelem (16 listopada) oraz na Stadionie Narodowym ze Słowenią (19 listopada). 

Góralski jak do tej pory rozegrał w kadrze dwanaście spotkań, z czego pięć za kadencji Jerzego Brzęczka. Na mistrzostwach świata w Rosji wystąpił w dwóch meczach.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ