Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek zapowiedział nowego piłkarza w reprezentacji Polski. "Jest bardzo blisko powołania"

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, przyznał w wywiadzie dla tygodnika "Piłka Nożna", że w kadrze Jerzego Brzęczka może pojawić się zupełnie nowy piłkarz. - Kamil Jóźwiak jest bardzo blisko powołania - zapowiedział Boniek.

Reprezentacja Polski jest już pewna awansu do Euro 2020, więc dwa ostatnie mecze eliminacji może potraktować jako formę przygotowań do turnieju. Niewykluczone więc, że Jerzy Brzęczek sprawdzi w nich nowych piłkarzy. Jednego z nich zapowiedział już Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz wideo

- Nikt nie zamierza odmładzać reprezentacji na siłę, ale na niektórych pozycjach młodzi zawodnicy zasługują, by dostawać koszulki z numerami od 1 do 11, a nie być tylko alternatywą. O ile wiem, selekcjoner przygląda się kilku zawodnikom z kadry U-21 Czesława Michniewicza. Bardzo blisko  powołania do dorosłej reprezentacji jest Kamil Jóźwiak - powiedział Boniek w wywiadzie dla tygodnika "Piłka Nożna".

Kamil Jóźwiak zagrał w tym sezonie w 12 meczach Lecha Poznań w ekstraklasie. Strzelił trzy gole i miał dwie asysty. Jest ważną postacią reprezentacji U-21, która walczy o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. W listopadzie kadra Czesława Michniewicza zmierzy się w eliminacjach z Bułgarią i zagra towarzysko z Czarnogórą.

Reprezentację Polski czekają jeszcze dwa mecze eliminacji Euro 2020. Najpierw kadra Brzęczka zagra na wyjeździe z Izraelem (16.11), a później na PGE Narodowym w Warszawie ze Słowenią (19.11). Przed mistrzostwami biało-czerwoni rozegrają jeszcze cztery mecze towarzyskie. Rywale nie są jeszcze potwierdzeni, ale wiele wskazuje na to, że zmierzą się z Anglią, Norwegią lub Szwecją.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ