Robert Lewandowski nominowany do Złotej Piłki! Polak został wyróżniony po raz 5. w karierze

"France Football" opublikował listę piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki. Wśród 30 zawodników znalazł się także Robert Lewandowski, dla którego jest to piąta nominacja w trakcie jego kariery.
Zobacz wideo

W poniedziałkowy wieczór francuski magazyn "France Football" ogłosił listę 30 nominowanych piłkarzy do nagrody Złotej Piłki. W tym roku na liście znalazł się także Robert Lewandowski, którego niespodziewanie zabrakło w ubiegłej edycji nagrody. Dla Polaka to już piąta nominacja w trakcie jego kariery.

Lewandowski najwyżej sklasyfikowany był w 2015 roku, gdy przegrał tylko z Leo Messim, Cristiano Ronaldo i Neymarem. W 2013 roku był 13., 16. w 2016r. i 9. w 2017 roku. Tym razem szanse na sukces ma znacznie większe, biorąc pod uwagę, że w obecnym sezonie Bundesligi strzelił już 12 bramek w ośmiu meczach, a niedawno w znaczący sposób przyczynił się do awansu reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy.

Laureata Złotej Piłki poznamy 2 grudnia. Zwycięzcę plebiscytu wybiorą dziennikarze ze 180 krajów, którzy wskażą pięciu piłkarzy, którym przyznają kolejno 6, 4, 3, 2 lub 1 punkt. W ubiegłym roku nagrodę zdobył Luka Modrić.

Więcej o: