Polscy piłkarze mogą trenować w Polsce przed Euro 2020. Nie będzie to Arłamów!

Przed mistrzostwami świata w Rosji polscy piłkarze trenowali w Arłamowie. - Przed przyszłorocznym Euro mogą ćwiczyć w Opalenicy - informuje portal Sportowe Fakty.

PZPN szuka ośrodka dla naszej reprezentacji przed mistrzostwami Europy 2020. W czwartek na zjeździe związku okazało się, że wykluczony został Arłamów, w którym Polacy trenowali w zeszłym roku przed mistrzostwami świata i przed Euro 2016.

Zobacz, który piłkarz wkurzył wiceprezesa PZPN:

Zobacz wideo

Sportowe Fakty informują, że biało-czerwoni przed najbliższym Euro mogą ćwiczyć w Opalenicy. Mieliby wówczas mieszkać w hotelu Remes, obok którego znadują się boiska treningowe. W ośrodku tym podczas Euro 2012 mieszkała reprezentacja Portugalii

Gdzie będą trenować nasi piłkarze przed Euro 2020?

Hotel Remes ma ważny atut dla naszych piłkarzy - jest zaledwie 30 km od lotniska w Poznaniu. To istotne, bo Euro 2020 będzie odbywać się w 12 europejskich miastach. Nie znany jest jeszcze terminarz mistrzostw, ale Polacy mogą zagrać np w Baku, Rzymie i w Dublinie.

- Możemy mieszkać w kraju, w którym będziemy rozgrywać mecze. Albo w kraju, w którym nie będziemy grać. Możemy mieszkać też w Polsce. I dziś każda z opcji ma 33 procent szans - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.

Polski związek nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej lokalizacji ośrodka dla kadry. Ta zapadnie po losowaniu grup mistrzostw Europy, które odbędzie się 30 listopada w Bukareszcie.

Więcej o: