Łukasz Piszczek rozegra swój ostatni mecz w reprezentacji Polski! Znamy datę i miejsce

Łukasz Piszczek zagra pożegnalny mecz w reprezentacji Polski! Namawiany na taki mecz od roku, w piątek zgodził się zagrać 19 listopada ze Słowenią w Warszawie. Jeśli tylko zdrowie pozwoli, ma wyjść w podstawowym składzie.
Zobacz wideo

Rozmowy na temat pożegnalnego meczu toczyły się od sierpnia 2018, kiedy Łukasz Piszczek oficjalnie poinformował o rezygnacji z gry w kadrze. Ale początkowo były mało konkretne. Nabrały rozpędu dopiero po tym, jak Polska zapewniła sobie awans do Euro 2020. Wtedy obrońca Borussii Dortmund dał się namówić. Wcześniej miał dużo wątpliwości czy to dobry pomysł i czy zdrowie mu na to pozwoli. Z naszych informacji wynika, że jeszcze w czwartek nie był do końca przekonany do pomysłu pożegnania się właśnie w meczu kończącym eliminacje Euro 2020. Ale jednak zgodził się zagrać . Otrzyma powołanie na listopadowe zgrupowanie, ale wiele wskazuje na to, że dołączy do kadrowiczów już po ich powrocie do Polski z meczu z Izraelem.

Plan zakłada, że 19 listopada na PGE Narodowym Piszczek wybiegnie w podstawowym składzie przeciw Słowenii. Ale zapewne rozegra niecałą połowę. Obrońca Borussii wraca właśnie do wspólnych treningów z drużyną po kontuzji pęknięcia włókna mięśniowego, której nabawił się dwa tygodnie temu w meczu z SC Freiburgiem. Powrót do gry na sobotni mecz z Borussią Moenchengladbach był jeszcze nierealny, ale występ w następnej kolejce w meczu z Schalke powinien być możliwy.

Piszczek w swojej dotychczasowej karierze wystąpił w reprezentacji Polski 65 razy. W tym czasie zdobył 3 bramki i zanotował 9 asyst. Zadebiutował w niej 3 lutego 2007 roku, w wygranym 4-0 spotkaniu z Estonią. Wraz z polską kadrą wystąpił na trzech mistrzostwach Europy (2008, 2012, 2016) oraz na mistrzostwach świata w Rosji. Swój ostatni dotychczasowy mecz rozegrał właśnie na mundialu, podczas starcia z Kolumbią, przegranego przez Polaków 0-3.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.