Reprezentacja Polski pobiła wyjątkowy rekord sprzed 36 lat. Fantastyczna seria

Reprezentacja Polski w w październiku zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy 2020. Biało-czerwoni najpierw pokonali Łotwę (3:0), a później Macedonię Płn. (2:0). Dzięki drugiej wygranej, zespół Jerzego Brzęczka pobił rekord meczów bez porażki na własnym stadionie w eliminacjach ME i MŚ.

Za reprezentacją Polski udane zgrupowanie. Po wrześniowych wpadkach (wyjazdowa porażka ze Słowenią i domowy remis z Austrią), w październiku nie było już śladu, a biało-czerwoni odnieśli dwa pewne zwycięstwa. Najpierw pokonali Łotwę w Rydze, a kilka dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie okazali się lepsi od Macedonii Płn. Drugie zwycięstwo sprawiło, że zespół Jerzego Brzęczka pobił wyjątkowy rekord.

Zobacz wideo

Reprezentacja Polski pobiła wyjątkowy rekord sprzed 36 lat. Fantastyczna seria

Wygrana z Macedonią Płn., była dla reprezentacji Polski 16. meczem domowy z rzędu bez porażki w el. MŚ i ME. Seria trwa od 26 marca 2013 roku, gdy biało-czerwoni pokonali San Marino w el. MŚ 2014. Od tamtej pory zanotowali 13 zwycięstw i trzy remisy, w których punkty zdołali nam urwać Czarnogórcy, Szkoci i Austriacy.  Ostatni raz taka seria w reprezentacji zdarzyła się w latach 1973-1983. Wówczas Polacy niepokonani u siebie w el. ME i MŚ byli w 15 spotkaniach z rzędu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.