Emmanuel Olisadebe zaskoczył wypowiedzią. "W kadrze grałbym obok Lewandowskiego"

- Uważam, że w obecnej kadrze grałbym u boku Roberta Lewandowskiego - w rozmowie z nigeryjskim radiem Brila FM powiedział Emmanuel Olisadebe, były reprezentant Polski, który w biało-czerwonych barwach wystąpił m.in. na mistrzostwach świata w 2002 roku.

Reprezentacja Polski w w październiku zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy 2020. Biało-czerwoni najpierw pokonali Łotwę (3:0), a później Macedonię Płn. (2:0). W obydwu spotkaniach jednym z kluczowych zawodników drużyny Jerzego Brzęczka był Robert Lewandowski, który w Rydze zdobył hat-tricka, a na Stadionie Narodowym zaliczył dwie asysty.

Emmanuel Olisadebe zaskoczył wypowiedzią. "W kadrze grałbym obok Lewandowskiego"

W rozmowie z nigeryjskim radiem Brila FM, grę kadry Jerzego Brzęczka ocenił Emmanuel Olisadebe. Nigeryjczyk, który w latach 2000-2004 rozegrał 25 meczów w reprezentacji Polski, dla której strzelił 11 goli. Jego zdaniem, w obecnej drużynie także miałby pewne miejsce w składzie, nawet mimo obecności Arkadiusza Milika czy Krzysztofa Piątka. - Grałbym u boku Roberta Lewandowskiego. W moich czasach też mieliśmy świetnych piłkarzy, przede wszystkim Macieja Żurawskiego, ale ja i tak miałem pewne miejsce w drużynie - przyznał 40-latek, który karierę zakończył w styczniu 2013 roku.

Olisadebe został również poproszony o wspomnienie występu na mistrzostwach świata w 2002 roku, na które reprezentacja Polski jechała z wielkimi nadziejami. Ostatecznie nie wyszła nawet z grupy, wygrywając tylko w trzecim meczu ze Stanami Zjednoczonymi 3:1, w którym "Oli" strzelił gola (wcześniej przegrała z 0:2 Koreą Płd. i 0:4 z Portugalią). - Byliśmy wtedy piłkarskimi płotkami, a niektórzy gracze szukali po klasku, zamiast skupić się na grze - przyznał rozgoryczony Olisadebe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.