Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były trener Juventusu zachwycony polskimi piłkarzami. Fenomenalne określenia dla dwóch z nich

- Wykonaliście jakościowy skok. Widać to po wynikach reprezentacji. Regularnie jeździcie na wielki turnieje. Coraz lepiej wychowujecie też młodych zawodników, więc opłaca się ich szybko kupować - powiedział Massimiliano Allegri w rozmowie z "Faktem". Były trener Juventusu jest zachwycony polskimi piłkarzami. Szczególnie chwali Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego, pierwszego nazywając "jednym z najlepszych bramkarzy w Europie", a drugiego "tytanem".

Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik czy Krzysztof Piątek - to obecnie najbardziej popularni polscy zawodnicy występujący we Włoszech. Biało-czerwoni coraz lepiej radzą sobie w Serie A, gdzie do niedawna jednym z trenerów odnoszących największe sukcesy był Massimiliano Allegri. Były szkoleniowiec Juventusu, do zespołu "Starej Damy" sprowadził m.in. pierwszego ze wspomnianych piłkarzy. - To jeden z najlepszych bramkarzy w Europie. Obserwowaliśmy go, gdy przebywał na wypożyczeniu w Romie. Niemal od razu stał się czołowym golkiperem ligi - w rozmowie z "Faktem" przyznał 52-latek. 

Piłkarz ekstraklasy w drużynie tygodnia. "Wielki moment" w wideo poniżej:

Zobacz wideo

 

Były trener Juventusu zachwycony polskimi piłkarzami. Fenomenalne określenie dla dwóch z nich

Allegri zachwycony jest zresztą nie tylko Szczęsnym, ale także innymi piłkarzami występującymi w czołowych zespołach ligi włoskiej. - Krzysztof Piątek w zeszłym sezonie pokazał na co go stać. Był wielką niespodzianką. Zadziwił wszystkich swoich wejściem do Serie A, bo coś takiego nie zdarza się zbyt często - powiedział na temat napastnika Milanu. - Widzę w nim świetnego piłkarza. Ma znakomitą technikę i wiele widzi na boisku. Wyrywa się poza schematy, a dla trenera jest bardzo cenny, bo może grać na każdej pozycji - dodał, oceniając umiejętności Piotra Zielińskiego. 

Włoski trener wypowiedział się również na temat Roberta Lewandowskiego, który w tym sezonie zachwyca formą. Nie tylko w klubie, bo w ostatnich dwóch meczach reprezentacji Polski (3:0 z Łotwą i 2:0 z Macedonią Płn.) strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. - To niesamowity piłkarz. Imponuje na każdym polu. Jest tytanem na swojej pozycji - stwierdził Allegri. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ