Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Płn. Trzy zmiany!

Jerzy Brzęczek podał skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną. W porównaniu do meczu z Łotwą zaszły trzy zmiany, które w sposób znaczący zmienią styl naszej gry.

Jerzy Brzęczek zdecydował się na posadzenie na ławce Mateusza Klicha, a w zmian będzie grał Jacek Góralski, który gra zdecydowanie bardziej defensywnie. Oznacza to, że Jerzy Brzeczek będzie chciał wykorzystać ofensywny potencjał Grzegorza Krychowiaka.

Trener reprezentacji Polski zdecydował się także na dwie zmiany w obronie. Na prawej obronie Kędziorę zastąpi Bartosz Bereszyński. Miejsce Macieja Rybusa na lewej obronie zajął Arkadiusz Reca, który ostatnio bardzo dobrze prezentuje się w Serie A, a w ostatnim meczu z Parmą został najlepszym piłkarzem meczu. 

W wideo poniżej można zobaczyć Kamila Glika, który w rozmowie z dziennikarzami krytykuje postawę polskich piłkarzy w meczu Łotwa - Polska

Zobacz wideo

Skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną:

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Krychowiak, Góralski, Zieliński - Grosicki, Lewandowski, Szymański

Do tej pory Brzęczek korzystał ze starej wersji Krychowiaka

Niestety w reprezentacji nie mamy drugiego defensywnego pomocnika (na poziomie Krychowiaka), który mógłby odpowiadać głównie za rozbijanie akcji. Dlatego tę rolę pełni właśnie Krychowiak, chociaż jak sam mówi - chętnie grałby wyżej. Rozwiązaniem tej sytuacji, mogłoby być wystawienie Krystiana Bielika w roli defensywnego pomocnika, ale ten przed pierwszym meczem z Łotwą doznał kontuzji. Jedynym typowym "przecinakiem" w kadrze jest jednak Jacek Góralski i on mógłby ubezpieczać bardziej ofensywną grę Krychowiaka.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ