Legendarny napastnik o Lewandowskim: Jest dziesięć razy lepszy ode mnie

Robert Lewandowski zdobył w czwartek hat-tricka w meczu z Łotwą. Formę Polaka docenia Miroslav Klose, były reprezentant Niemiec. - Jest dziesięć razy lepszy ode mnie - powiedział Klose.

Robert Lewandowski imponuje fantastyczną formą w tym sezonie. Jego trzy bramki dały w czwartek zwycięstwo reprezentacji Polski nad Łotwą (3:0). Pod wrażeniem Polaka jest Miroslav Klose. Niemiec to najskuteczniejszy zawodnik w historii mistrzostw świata - 16 goli. - On jest dziesięć razy lepszy ode mnie - powiedział Klose o Lewandowskim w wywiadzie dla "Bilda".

Zobacz wideo o tym, jak Lewandowski rozmawiał ze sztabem. "Był wściekły"

Zobacz wideo

Klose porównuje siebie i Lewandowskiego

Po chwili były reprezentant Niemiec dodał także: "On gra trochę tak, jak ja. Jest kompletnym napastnikiem, używa obu nóg, jest silny w powietrzu i ma świetne uderzenie". Urodzony w Opolu Klose w barwach niemieckiej kadry strzelił 71 goli w 137 meczach. Był królem strzelców mistrzostw świata 2006. Nasz napastnik w tym sezonie w 11 meczach Bayernu trafił 15 razy.

W niedzielę Lewandowski ma szansę, by poprawić swój dorobek bramkowy. O 20:45 Polacy grają w Warszawie z Macedonią Północną. Jeśli wygrają, zapewnią sobie awans na mistrzostwa Europy 2020. Relacja z tego spotkania na Sport.pl.

Więcej o: