Reprezentant Polski przegrał walkę z kontuzją. Jerzy Brzęczek potwierdził jego nieobecność

Krystian Bielik nie weźmie udziału w niedzielnym spotkaniu reprezentacji Polski z Macedonią Płn. Pomocnik Derby County przegrał walkę z kontuzją, która wyeliminowała go także z meczu wyjazdowego z Łotwa.

- Nasza sytuacja kadrowa jest niezmienna, taka jak była przed meczem z Łotwą. Krystian Bielik nie jest zdolny do gry, reszta piłkarzy jest do dyspozycji - przyznał Jerzy Brzęczek na sobotniej konferencji prasowej. W środku pomocy prawdopodobnie znowu zobaczymy więc parę Grzegorz Krychowiak - Mateusz Klich.

W wideo poniżej można zobaczyć Kamila Glika, który w rozmowie z dziennikarzami krytykuje postawę polskich piłkarzy w meczu Łotwa - Polska

Zobacz wideo

Dla Bielika to fatalna wiadomość, bo - po udanym debiucie we wrześniu - październikowe zgrupowanie miało ugruntować jego pozycję w pierwszym składzie kadry. Tego jednak na razie nie zrobi. A szkoda, bo nie tylko mogłoby to poprawić jego sytuację, ale dałoby selekcjonerowi możliwość ustawienia wspomnianego Krychowiaka na bardziej ofensywnej pozycji. Nie wiadomo jednak, czy na pewno to Klich zagra obok pomocnika Lokomotiwu Moskwa. - Budowanie tej reprezentacji oparte jest na doświadczonych zawodnikach i wprowadzaniu młodzieży. Coraz większa ich liczba wchodzi do drużyny, żeby rywalizacja była jeszcze większa. Możemy sobie na kilku pozycjach pozwolić na rotacje i niewykluczone, że do nich dojdzie - przyznał Brzęczek.

Spotkanie z Macedonią Płn. w niedzielę o godz. 20:45. Dla reprezentacji Polski może być to spotkanie przełomowe, bo zwycięstwo zapewni biało-czerwonym awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Więcej o: