Poznaliśmy arbitrów meczu Polska - Macedonia Płn. Główny sędzia "lubi się wyróżniać"

Mateu Lahoz jako główny oraz Cebrian Devis i Diaz Perez del Palomar jako asystenci poprowadzą spotkanie Polski z Macedonią Północną w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020. Pierwszy z nich zasłynął w ostatnich dniach z fatalnego sędziowania meczu FC Barcelona - Sevilla, za który był mocno krytykowany.

W czwartek Polacy zmierzą się z Łotwą w ramach eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Następnie w niedzielę zespół Jerzego Brzęczka zagra w Warszawie z Macedonią Północną. UEFA poinformowała o wyborze sędziów prowadzących to spotkanie.

Jak poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, sędzią głównym spotkania będzie Hiszpan Mateu Lahoz. Pomagać mu będą Cebrian Devis i Diaz Perez del Palomar. Główny arbiter zasłynął w ostatnich dniach z czerwonej kartki, którą pokazał Ousmane Dembele za słowa "jesteś bardzo słaby", które zawodnik Barcelony miał wypowiedzieć podczas meczu przeciwko Sevilli.

Pep Guardiola powiedział kiedyś o Lahozie, że "lubi się wyróżniać", po tym, gdy Hiszpan nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Sane w rewanżowym meczu 1/4 Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi. Trener Manchesteru City miał w przerwie zwrócić mu uwagę, że gol powinien zostać uznany, po czym drugą połowę oglądał już z trybun.

Więcej o: