Łukasz Fabiański mówi o swojej kontuzji. Przed nim kluczowa decyzja o operacji

Łukasz Fabiański nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Polski przeciwko Łotwie oraz Macedonii Północnej ze względu na kontuzję, której doznał w ostatniej kolejce Premier League. Okazuje się, że Polak w sobotę dowie się, czy potrzebna będzie operacja.
Zobacz wideo

- Najpóźniej w sobotę podejmiemy decyzję, czy będę operowany. W zasadzie nie będzie miało to większego wpływu na długość rehabilitacji - powiedział Łukasz Fabiański w rozmowie z Przeglądem Sportowym. 

Łukasz Fabiański doznał kontuzji przy próbie wybicia piłki z autu bramkowego. Polak był opatrywany przez lekarzy, ale po kilku chwilach musieli pomóc bramkarzowi West Hamu przy opuszczeniu boiska. Zastąpił go sprowadzony przed sezonem z Espanyolu Roberto, dla którego był to trzeci występ w barwach "Młotów", ale pierwszy w Premier League.

Fabiański nie zagra z Łotwą i Macedonią Północną

Portal "Łączy Nas Piłka" poinformował, że Fabiański doznał kontuzji mięśnia prostego uda. Przerwa w grze 34-letniego golkipera potrwa co najmniej kilka tygodni, ale pojawiają się też informacje o nawet trzymiesięcznej pauzie. Oznacza to, że nasz bramkarz nie zagra w najbliższych meczach eliminacji do mistrzostw Europy. - Łukasz doznał tego urazu podczas wznawiania gry z rzutu od bramki. Po wykonanych w niedzielę badaniach diagnostycznych potwierdziliśmy kontuzję mięśnia udowego, która wykluczy „Fabiana” z gry na kilka tygodni – mówi lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Najbliższe mecze eliminacji Euro 2020 Polacy zagrają w październiku. 10 października zagramy na wyjeździe z Łotwą, a trzy dni później podejmiemy Macedonię Północną.

Więcej o:
Copyright © Agora SA