Dodatkowe powołanie Jerzego Brzęczka na mecze z Łotwą i Macedonią Północną

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek dodatkowo powołał Dominika Furmana na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Łotwą i Macedonią Północną. Pomocnik Wisły Płock zastąpił w kadrze kontuzjowanego Karola Linettego.

Karol Linetty na wtorkowym treningu Sampdorii doznał urazu mięśnia przywodziciela, który wykluczy go z najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski i meczów kwalifikacji mistrzostw Europy 2020 - podał w środę przed południem PZPN. Po kilku godzinach Związek poinformował, że w miejsce Linettego powołany został Dominik Furman z Wisły Płock.

Furman ma na koncie dwa występy w reprezentacji Polski. Ostatni raz w kadrze zagrał 2 lutego 2013 roku w towarzyskim meczu z Rumunią (4:1). Debiutował trzy miesiące wcześniej - w towarzyskim spotkaniu z Macedonią, które kadra prowadzona wówczas przez Waldemara Fornalika też wygrała 4:1.

Podsumowujemy rok pracy Brzęczka. Ma trzy problemy

Zobacz wideo

Kontuzja goni kontuzję

Linetty to trzeci spośród powołanych piłkarzy, który nie stawi się na zgrupowaniu przed najbliższymi meczami z Łotwą (10 października) i Macedonią Północną (13 października). W ostatnich dniach kontuzje wykluczyły bramkarza Łukasza Fabiańskiego (West Ham) i napastnika Dawida Kownackiego (Fortuna Duesseldorf). Polska na cztery kolejki przed końcem eliminacji prowadzi w grupie G. Ma 13 punktów. Dwa więcej od Słowenii i trzy od Austrii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA