Kolejny reprezentant Polski nie pojawi się na najbliższym zgrupowaniu! Pomocnik kadry kontuzjowany

Po Łukaszu Fabiańskim i Dawidzie Kownackim, kontuzja wykluczyła kolejnego reprezentanta Polski z udziału w najbliższym zgrupowaniu. W meczach z Łotwą i Macedonią Płn. nie zobaczymy Karola Linettego, który podczas ostatniego meczu w klubie doznał urazu mięśnia przywodziciela.

"Karol Linetty na wtorkowym treningu UC Sampdorii doznał urazu mięśnia przywodziciela, który wykluczy go z najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski i meczów kwalifikacji mistrzostw Europy 2020 z Łotwą (10 października, 20:45, Ryga) oraz Macedonią Północną (13 października, 20:45, Warszawa). Decyzja o ewentualnym dodatkowym powołaniu zapadnie w najbliższych godzinach" - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podsumowujemy rok pracy Brzęczka. Ma trzy problemy

Zobacz wideo

Problem Jerzego Brzęczka

Kontuzja Linettego to spory problem dla Jerzego Brzęczka. Wcześniej urazy wykluczyły bowiem Łukasza Fabiańskiego (miał być podstawowym bramkarzem we wszystkich jesiennych meczach kadry) oraz Dawida Kownackiego, który doznał tego samego urazu, co Linetty. Selekcjoner biało-czerwonych powtarza, że zawsze powołuje na tyle szeroki skład, by nie musieć korzystać z konieczności awaryjnych powołań w razie kontuzji. Tym razem może jednak zostać do takiego działania zmuszony. 

Linetty w tym sezonie rozegrał pięć spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zaliczył jedną asystę. W reprezentacji pod wodzą obecnego selekcjonera grał jednak tylko trzykrotnie, ostatni raz otrzymując szansę występu w przegranym 0:1 meczu z Włochami w Lidze Narodów, rozgrywanym w październiku ubiegłego roku.

Więcej o: