Mateusz Borek podpowiada Jerzemu Brzęczkowi. W takim składzie powinna grać Polska

Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport, podał swój skład reprezentacji Polski na mecze z Łotwą i Macedonią Północną. - Ja bym wyszedł dwoma napastnikami: Milik - Lewandowski. Już bym nie kombinował - przyznał Borek w "Prawdzie Futbolu" Romana Kołtonia.

Reprezentacja Polski zagra w październiku dwa bardzo ważne mecze eliminacji Euro 2020 z Łotwą (10.10 o godz. 20.45 w Rydze) i z Macedonią Północną (13.10 o godz. 20.45 w Warszawie). W poniedziałek Jerzy Brzęczek powołał kadrę na te spotkania, a Mateusz Borek zdradził, jak on ustawiłby reprezentację Polski. - Grosicki na lewej pomocy, na prawej Szymański albo Frankowski, na ósemce Zieliński, a na szóstce Krychowiak. Na środku obrony trzeba się zastanowić, czy układ Glik-Bednarek, Glik-Bielik, czy Bednarek-Bielik. Uważam, że skoro Bielik gra w klubie na środku obrony,a umie wyprowadzić piłkę, to z taką Łotwą potrzebujemy więcej zawodników do tworzenia gry. Na prawej obronie Bereszyński, na lewej - Jędrzejczyk. Rybus? Nie wiem. Nie ma zaufania trenera, a poza tym w meczu z Leverkusen w Lidze Mistrzów jego gra nie wyglądała dobrze. W bramce Szczęsny i gramy - przyznał Borek w "Prawdzie Futbolu" Romana Kołtonia.

Co Mateusz Borek sądzi o kadrze Jerzego Brzęczka? Odpowiedź znajdziecie w tym materiale wideo:

Zobacz wideo

Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik w składzie

Dziennikarz Polsat Sport stwierdził również, że selekcjoner nie powinien już kombinować i w ataku postawić na Roberta Lewandowskiego i Arkadiusz Milika. - Lewandowskiego i Milika bym brał do kadry, bo oni muszą grać, żeby reprezentacja tworzyła sytuacje, jest między nimi chemia. Nawet jeśli Arek dochodzi do siebie, to z Lewandowskim na poziomie reprezentacji zagra. Jaka jest różnica, czy w meczu z Łotwą wypuścisz Przybyłkę, Świderskiego, czy na zmianę piątka? Żadna. Ja bym wyszedł dwoma napastnikami: Milik - Lewandowski. Już bym nie kombinował, ale wrócił do tego, co przez lata funkcjonowało u Nawałki - podsumował Borek.

Proponowany skład reprezentacji Polski przez Borka:

Szczęsny - Bereszyński, Glik (Bielik), Bednarek, Jędrzejczyk - Szymański (Frankowski), Krychowiak, Zieliński, Grosicki - Milik, Lewandowski

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.