Jerzy Brzęczek powołał kadrę. Sensacyjne powołanie po kontuzji Fabiańskiego. Wielki nieobecny

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na październikowe mecze eliminacji do Euro 2020, w których zmierzymy się z Łotwą (10.10) oraz Macedonią Północną (13.10). Największym zaskoczeniem jest powołanie dla Radosława Majeckiego, 19-letniego bramkarza Legii Warszawa.

Przypomnijmy: Łukasz Fabiański doznał kontuzji, a "The Guardian" informuje, że bramkarz może wypaść z gry na co najmniej trzy miesiące. Dlatego Jerzy Brzęczek zdecydował, że oprócz Wojciecha Szczęsnego powołania otrzymają: Łukasz Skorupski oraz Radosław Majecki, który pierwszy raz otrzymał szansę w seniorskiej kadrze.

Powołani:

  • Bramkarze: Majecki, Skorupski, Szczęsny
  • Obrońcy: Bednarek, Bereszyński, Cionek, Glik, Kędziora, Jędrzejczyk, Reca, Rybus
  • Pomocnicy: Bielik, Frankowski, Góralski, Grosicki, Kądzior, Klich, Krychowiak, Linetty, S. Szymański, Zieliński
  • Napastnicy: Kownacki, Lewandowski, Milik, Piątek

W październikowych spotkaniach - zgodnie z przewidywaniami - zabraknie kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego. Nie powołany został także Michał Pazdan, który zagrał w przegranym meczu ze Słowenią (0:2). Do kadry wraca natomiast Przemysław Frankowski, piłkarz Chigaco Fire. W seniorskiej reprezentacji kolejną szansę otrzyma Krystian Bielik, który pokazał się z dobrej strony we wrześniowym spotkaniu z Austrią. A w ataku być może wystąpi Arkadiusz Milik, który ominął wrześniowe mecze przez kontuzje.

Biało-czerwoni zagrają z Łotwą (10 października, 20:45, Ryga) oraz Macedonią Północną (13 października, 20:45, Warszawa).

Tabela grupy G

  1. Polska 6 meczów 13 punktów
  2. Słowenia 6-11
  3. Austria 6-10
  4. Macedonia Północna 6-8
  5. Izrael 6-8
  6. Łotwa 6-0
Więcej o: