Łukasz Fabiański nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Polski

Łukasz Fabiański nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Polski przeciwko Łotwie oraz Macedonii Północnej. Wszystko przez kontuzję, której doznał w sobotnim meczu z Bournemouth.
Zobacz wideo

Łukasz Fabiański nie będzie najlepiej wspominał sobotniego meczu z Bournemouth. West Ham United zremisował ten mecz 2:2, a polski bramkarz musiał opuścić boisko już w 34. minucie. Fabiański zgłosił problemy mięśniowe i na razie nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja. Jego miejsce zajął rezerwowy bramkarz "Młotów", Roberto Jimenez.

Portal "Łączy Nas Piłka" poinformował, że Fabiański doznał kontuzji mięśnia prostego uda. Przerwa w grze 34-letniego golkipera potrwa co najmniej kilka tygodni. Oznacza to, że nasz bramkarz nie zagra w najbliższych meczach eliminacji do mistrzostw Europy.

Fabiański nie zagra z Łotwą i Macedonią Północną

– Łukasz doznał tego urazu podczas wznawiania gry z rzutu od bramki. Po wykonanych w niedzielę badaniach diagnostycznych potwierdziliśmy kontuzję mięśnia udowego, która wykluczy „Fabiana” z gry na kilka tygodni – mówi lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Najbliższe mecze eliminacji Euro 2020 Polacy zagrają w październiku. 10 października zagramy na wyjeździe z Łotwą, a trzy dni później podejmiemy Macedonię Północną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.