Jasna deklaracja Zbigniewa Bońka ws. Jerzego Brzęczka! Koniec spekulacji

Zbigniew Boniek skomentował plotki dotyczące ewentualngo zwolnienia Jerzego Brzęczka z posady trenera reprezentacji Polski. - On jest nie do ruszenia - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski wciąż jest liderem swojej grupy eliminacyjnej do Euro 2020. Polacy zagrali jednak w dwóch ostatnich meczach bardzo słabo, przegrywając ze Słowenią i remisując bezbramkowo z Austrią. Po tych spotkaniach pojawiły się spekulacje, jakoby posada selekcjonera Jerzego Brzęczka była niepewna. Mógł on stracić pracę, gdyby przegrał z Austrią. Do tych informacji odniósł się Zbigniew Boniek. 

Zobacz gol Lewandowskiego w sobotnim meczu z Paderborn:

Zobacz wideo

Zbigniew Boniek broni Jerzego Brzęczka

- On jest nie do ruszenia - powiedział o Brzęczku prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w programie "Cafe Futbol". I dodał: Postawiłem przed nim cel, czyli awans na Euro 2020 przy jednoczesnym odmłodzeniu kadry. Cel ten jest realizowany. Opornie, ale jest. Nie gramy tak, jak chcielibyśmy, ale jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie.

Wielu dziennikarzy i kibiców zauważa, że nasi zawodnicy grają ostatnio lepiej w klubach niż w reprezentacji. Przykładem jest Robert Lewandowski, który w kadrze nie błyszczy, a w Bayernie strzela gola za golem. - Dziwne, gdyby nie strzelał. Jak Bayern wygrywa mecze różnicą kilku bramek, to kto ma tam strzelać, jeśli nie Lewandowski? - pyta Boniek.

Zbigniew Boniek przekonuje, że z Austrią mogliśmy wygrać 3:0

Prowadzący "Cafe Fubol" Mateusz Borek stwierdził, że Lewandowski nie miał w ostatnich meczach reprezentacji żadnych okazji na strzelenie gola. Boniek temu zaprzeczył. - Miał okazję z Austrią po podaniu od Grosickiego, taką bramkę strzelił Niemcom w eliminacjach do Euro 2016. Gdyby to strzelił, mecz byłby inny. Austriacy nie mogliby już grać na utrzymanie piłki i wyniku, my byśmy skontrowali, skończyłoby się na 3:0 - przekonywał Boniek.

Lewandowski po spotkaniu z Austrią ocenił grę naszej drużyny. Przyznał, że biało-czerwoni mają sporo problemów. Prezes PZPN odniósł się do tych słów. - Robert nie powinien tak mówić. Nawet jeśli tak myśli, nie powinien tego mówić po meczu - zakończył.

Więcej o: