Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Młodzieżowa reprezentacja Polski weźmie udział w... mistrzostwach Ameryki Południowej

Reprezentacja Polski do lat 16 weźmie udział w dziewiątych juniorskich mistrzostwach Ameryki Południowej. Biało-czerwoni w Campeonato Sudamericano grać będą w dniach 18 listopada - 9 grudnia.

W młodzieżowym turnieju wystąpi 12 zespołów: 10 z Ameryki Południowej i dwa z Europy. Oprócz Polski zaproszenie otrzymała bowiem także Belgia. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, których podział poznamy podczas październikowego losowania. W grupie A rozstawiona będzie reprezentacja gospodarzy, Boliwia, a w grupie B kadra obrońców tytułu, Argentyńczyków. Z każdej grupy wyjdą dwa najlepsze zespoły, które zmierzą się ze sobą w spotkaniach półfinałowych.

Młodzieżowa reprezentacja Polski weźmie udział w juniorskich mistrzostwach Ameryki Południowej

Zaproszenie Polski i Belgii na południowoamerykański turniej wynika ze współpracy władz UEFA i CONMEBOL (południowoamerykańskiej federacji piłkarskiej). Selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 16 jest Dariusz Gęsior, który w przeszłości prowadził także kadry do lat 19 i 20. Teraz zajmuje się natomiast szkoleniem jednej z najmłodszych drużyn narodowych.

Południowoamerykańskie mistrzostwa będą dla polskich zawodników doskonałą szansą do zaprezentowania swoich umiejętności. Być może niektórzy z nich w przyszłości trafią do pierwszej reprezentacji, którą od roku prowadzi Jerzy Brzęczek. W poniższym materiale wideo można zobaczyć podsumowanie jego pracy w drużynie narodowej.

Zobacz wideo
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ