Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Maciej Rybus został ukarany przez Jerzego Brzęczka. Piłkarz zapłacił grzywnę

Maciej Rybus jeszcze nie zagrał w pierwszej składzie reprezentacji za kadencji Jerzego Brzęczka, choć kadra ma palący problem na lewej obronie. Jak informuje "Przegląd Sportowy", podczas ostatniego zgrupowania kadry Rybus zaspał na śniadanie i został ukarany grzywną.

"Selekcjoner ma do niego ograniczone zaufanie, które zostało dodatkowo nadszarpnięte, gdy piłkarz zaspał na śniadanie między meczami ze Słowenią a Austrią. Został za to ukarany finansowo – symbolicznie - ale trudno nam oceniać, czy to w jakikolwiek sposób zdecydowało, że nie dostał szansy w spotkaniu na PGE Narodowym" - pisze Tomasz Włodarczyk, dziennikarz "PS".

Rok pracy z kadrą minął. Te trzy problemy Jerzy Brzęczek musi rozwiązać [WIDEO]

Zobacz wideo

Fakty są jednak takie, że Jerzy Brzęczek prowadził kadrę w 12 meczach, a Rybus rozegrał zaledwie 20 minut (w wygranym spotkaniu z Macedonią). To zadziwiająca statystyka, ponieważ piłkarz jest podstawowym zawodnikiem Lokomotiwu Moskwa i jest przyzwyczajony do gry na lewej obronie. Natomiast Brzęczek uparcie stawiał na tej pozycji na Bartosza Bereszyńskiego, choć traci on tam większość walorów. Od Rybusa wyższe notowania ma nawet Arkadiusz Reca, który w zeszłym sezonie praktycznie nie grał.

Warto też wrócić do meczu z Macedonią, po którym wypowiedź Rybusa mogła nieco rozwścieczyć selekcjonera. - Trudno mi mówić o pomyśle selekcjonera, jestem pierwszy raz u niego na zgrupowaniu. Wiemy, że styl nie podoba się kibicom i dziennikarzom. Nam też nie - powiedział Rybus na antenie TVP Sport.

W tym sezonie ligi rosyjskiej Rybus rozegrał sześć spotkań i miał dwie asysty. Najbliższy mecz reprezentacji Polski odbędzie się 10 października. W spotkaniu el. do Euro 2020 zmierzymy się z Łotwą.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (35)
Maciej Rybus został ukarany przez Jerzego Brzęczka. Piłkarz zapłacił grzywnę
Zaloguj się
 • methadone

  Oceniono 12 razy 12

  Rybus miał czelność podważyć polską myśl szkoleniową to teraz cierpi, karany przez kolejnego wybitnego przedstawiciela tej myśli.

 • lica79

  Oceniono 11 razy 9

  Zmarnowany czas, szkoda że dla Bońka ważniejszy jest własny wizerunek a nie dobro kadry. Inaczej nie przeszłoby mu przez głowę powoływanie Brzęczka który się do tej roli kompletnie nie nadaje

 • kingsizemax

  Oceniono 8 razy 6

  Pomijając już inne aspekty- ustawianie Bereszyńskiego na lewej stronie świadczy o głupocie Brzęczka.

 • yorris

  Oceniono 5 razy 5

  Jeżeli Boniek wstanie pewnego dnia i coś mu przeskoczy w głowie, to być może reprezentacja polski zacznie mieć w końcu selekcjonera. Jednak szanse na to są, póki co, dokładnie takie same jak na to, że coś przeskoczy w głowie Zielińskiego i zacznie być hybrydą Xaviego i Iniesty z domieszką Messiego, czyli jeszcze parę lat i zobaczymy...

 • muppet.show

  Oceniono 7 razy 5

  No to nareszcie wiadomo, dlaczego reprezentacja gra tak, że od patrzenia na tę grę rzygać się chce - Rybus zaspał na śniadanie. Jeśli reprezentanci sabotują zgrupowania, to nawet tak wybitny trener, jak Brzęczek, nic tu nie poradzi. Tym bardziej, ze przecież jednym z filarów błyskotliwej taktyki polskiego selekcjonera jest założenie: 'punktualnie jeść śniadania". Powiem więcej: to w zasadzie nawet całość tej błyskotliwej taktyki...

 • darek638

  Oceniono 6 razy 4

  Nie oglądam rosyjskiej ligi i nie wiem w jakiej formie jest aktualnie Rybus
  ale dopóki występował u Nawałki był zawsze najlepiej biegającym zawodnikiem.
  W porównaniu z innymi naszymi bocznymi był zdecydowanie najbardziej widoczny
  nie chował się za podwójną gardę śmiało szedł do przodu i na czas wracał, on
  po prostu nie miał kompleksów. W pojedynkach 1 na 1 nie przewracał się bez
  przerwy jak niektórzy jego konkurenci z reprezentacji.

 • 100-lec

  Oceniono 3 razy 3

  Brzęczek i Boniek WON z polskiej piłki

 • pjck

  Oceniono 3 razy 3

  On go po prostu nie lubi. Nie wypada mu go w ogóle pominąć, ale nie da mu zagrać.
  Brzeczek precz.

 • piotrm74

  Oceniono 3 razy 3

  Pierwwsze zdanie - Maciej Rybus jeszcze nie zagrał w kadrze za kadencji Jerzego Brzęczka.
  Kolejne zdanie - Fakty są jednak takie, że Jerzy Brzęczek prowadził kadrę w 12 meczach, a Rybus rozegrał zaledwie 20 minut (w wygranym spotkaniu z Macedonią).

  Czyli nie zagrał jeszcze w kadrze tylko rozegrał 20 minut... Dramatyczny apel do autora tego artykułu - przestań pisać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX