Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Reprezentacja Polski zostaje w Dywizji A Ligi Narodów UEFA

UEFA zatwierdziła zmiany w Lidze Narodów. Dywizja A rozgrywek została poszerzona do 16 drużyn co oznacza, że mimo spadku, na najwyższym poziomie zostaje reprezentacja Polski.

W maju informowaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że reprezentacja Polski utrzyma się w Dywizji A Ligi Narodów. Plotki sugerujące poszerzenie Dywizji A do 16 drużyn okazały się prawdziwe. We wtorek informację oficjalnie potwierdziła UEFA, której Komitet Wykonawczy zatwierdził zmiany w systemie rozgrywek.

Polska pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów

Jesienią zeszłego roku po zakończeniu zmagań w fazie grupowej Ligi Narodów było jasne, że kadra Jerzego Brzęczka spadła z Dywizji A. Polacy zdobyli dwa punkty w starciach z Włochami i Portugalią, przez co zajęli ostatnie miejsce w grupie i wraz z reprezentacjami Niemiec, Islandii i Chorwacji mieli pożegnać się z elitą. Zgodnie z najnowszymi zmianami, tak się jednak nie stanie.

Wiemy już, że w Dywizji A Ligi Narodów pozostaną wszystkie reprezentacje, które brały udział w pierwszej edycji tych rozgrywek. Na najwyższy poziom dołączą też czterej zwycięzcy Dywizji B, czyli Ukraina, Szwecja, Bośnia i Hercegowina oraz Dania.

Pierwszą edycję Ligi Narodów wygrała Portugalia, która w finale okazała się lepsza od Holandii. Trzecie miejsce zajęli zaś Anglicy, a czwarte Szwajcarzy.


Liga Narodów 2020/21

Dywizja A: Portugalia, Holandia, Anglia, Szwajcaria, Belgia, Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Polska, Niemcy, Islandia, Bośnia i Hercegowina (awans z B), Ukraina (awans z B), Dania (awans z B), Szwecja (awans z B).

Dywizja B: Rosja, Austria, Walia, Czechy, Słowacja, Turcja, Irlandia, Irlandia Północna, Szkocja (awans z C), Norwegia (awans z C), Serbia (awans z C), Finlandia (awans z C), Bułgaria (awans z C), Izrael (awans z C), Węgry (awans z C), Rumunia (awans z C).

Dywizja C: Grecja, Albania, Czarnogóra, Cypr, Estonia, Słowenia, Litwa, Gruzja (awans z D), Macedonia Północna (awans z D), Kosowo (awans z D), Białoruś (awans z D), Luksemburg (awans z D), Armenia (awans z D), Azerbejdżan (awans z D), Kazachstan (awans z D), Mołdawia (awans z D).

Dywizja D: Gibraltar, Wyspy Owcze, Łotwa, Liechtenstein, Andora, Malta, San Marino.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (33)
Oficjalnie. Reprezentacja Polski zostaje w Dywizji A Ligi Narodów UEFA
Zaloguj się
 • wigs

  Oceniono 14 razy 8

  No przecież Niemcy nie mogą grać w II lidze.

 • lks604

  Oceniono 6 razy 6

  Brzęczek na zdjęciu przerażony ...'No w mordę teraz to już z nikim nie wygramy a już miałem plan na Litwę i San marino!!!

 • kuku666

  Oceniono 3 razy 3

  No to Jurek bije rekordy. Spadnie po raz drugi. Jako pierwszy, historyczny, patriotyczny.

 • galernik73

  Oceniono 5 razy 3

  Wuja ma wtyki w UEFA...

 • polar3

  Oceniono 3 razy 3

  Zajebiś...ie!!! Tylko po co?

 • shula62

  Oceniono 3 razy 3

  Po co zostaje ? Nie osmieszajmy sie

 • stary-ciula

  Oceniono 2 razy 2

  O JA YEBIEM ! Kolejny sókces dobrej PiSiej zmiany ! 1:27 !

 • 6nine9

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko krzywdę nam robią... w tej dywizji B możnaby powalczyć, może coś wygrać... a tu znow będzie różnica klasy i depresja kibiców i piłkarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX