Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów? Decyzja we wtorek

Jak informują niemieckie media, Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdzi we wtorek nowy format piłkarskiej Ligi Narodów. Dzięki temu reprezentacja Polski pozostanie w najwyższej dywizji.
Zobacz wideo

W maju informowaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że reprezentacja Polski utrzyma się w Dywizji A Ligi Narodów. Jak informuje "Sueddeutsche Zeitung", Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdzi we wtorek nowy format piłkarskiej Ligi Narodów. W Dywizji A znaleźć ma się 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Zmiana ta sprawi, że nasza reprezentacja pozostanie w najwyższej dywizji.

Polska pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów?

Jesienią zeszłego roku po zakończeniu zmagań w fazie grupowej Ligi Narodów było jasne, że kadra Jerzego Brzęczka spadła z Dywizji A. Polacy zdobyli dwa punkty w starciach z Włochami i Portugalią, przez co zajęli ostatnie miejsce w grupie i wraz z reprezentacjami Niemiec, Islandii i Chorwacji mieli pożegnać się z elitą. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, tak się jednak nie stanie.

Jak informował w maju na Twitterze Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, rozszerzone mogą zostać grupy Lidze Narodów z trzech do czterech drużyn, co pozwoliłoby biało-czerwonym uniknąć spadku z elity w najbliższej edycji, rozgrywanej w latach 2020/2021. Do Dywizji A awansowaliby za to zwycięzcy czterech grup Dywizji B. We wtorek zmiany te mają zostać ostatecznie zatwierdzone.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ