Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów? Decyzja we wtorek

Jak informują niemieckie media, Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdzi we wtorek nowy format piłkarskiej Ligi Narodów. Dzięki temu reprezentacja Polski pozostanie w najwyższej dywizji.
Zobacz wideo

W maju informowaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że reprezentacja Polski utrzyma się w Dywizji A Ligi Narodów. Jak informuje "Sueddeutsche Zeitung", Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdzi we wtorek nowy format piłkarskiej Ligi Narodów. W Dywizji A znaleźć ma się 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Zmiana ta sprawi, że nasza reprezentacja pozostanie w najwyższej dywizji.

Polska pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów?

Jesienią zeszłego roku po zakończeniu zmagań w fazie grupowej Ligi Narodów było jasne, że kadra Jerzego Brzęczka spadła z Dywizji A. Polacy zdobyli dwa punkty w starciach z Włochami i Portugalią, przez co zajęli ostatnie miejsce w grupie i wraz z reprezentacjami Niemiec, Islandii i Chorwacji mieli pożegnać się z elitą. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, tak się jednak nie stanie.

Jak informował w maju na Twitterze Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, rozszerzone mogą zostać grupy Lidze Narodów z trzech do czterech drużyn, co pozwoliłoby biało-czerwonym uniknąć spadku z elity w najbliższej edycji, rozgrywanej w latach 2020/2021. Do Dywizji A awansowaliby za to zwycięzcy czterech grup Dywizji B. We wtorek zmiany te mają zostać ostatecznie zatwierdzone.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (37)
Reprezentacja Polski pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów? Decyzja we wtorek
Zaloguj się
 • boromir195419

  Oceniono 12 razy 12

  Tak czy siak jeśli Boniek nie zmieni trenera to szybko z Dywizji A spadniemy . Tam nie ma tak słabiutkich zespołów jak w grupie eliminacyjnej . To skandal że Brzęczek mając do dyspozycji wspaniałych zawodników nie potrafił ich należycie wykorzystać , Stworzył jakiś ''anty - futbol ''. I zwolnić go trzeba TERAZ bo i tak awansujemy ..... tylko ... po co z tym trenerem medalu nie zdobędziemy a ... po to się startuje by o niego walczyć .

 • atr8

  Oceniono 3 razy 3

  Nic straconego, spadnie z rok.

 • 100-lec

  Oceniono 4 razy 2

  czym prędzej należy pozbyć się duetu BB czyli Brzęczek-Boniek bo pociągną nas nas dno

 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 2

  Parodia. Same rozgrywki i zmiany przepisów, bo wyniki nie pasują.

 • junk92508

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko dlatego że Niemcy mieli spaść i spadłyby dochody z transmisji...

 • cxubmsqq1

  0

  Ponoc maja poszerzyc 'najwyzsza dywizje' (cokolwiek to slowo znaczy - tzw. nowomowa stazystow gazetowych) do 64 druzyn! Nikt nie ma prawa ... spasc!

 • marekbeatlemarek

  0

  Spadniemy,spokojnie ale za to znowu z grupy A.
  Brawo Brzęczek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX