Transfer byłego reprezentanta Polski odwołany w ostatniej chwili! Sprzeciw władz klubu

Były reprezentant Polski Łukasz Szukała nie trafi do Rapidu Bukareszt! Obrońcę bardzo chciał trener klubu, ale zarząd sprzeciwił się temu transferowi.
Zobacz wideo

Łukasz Szukała mógł trafić do Rapidu Bukareszt, ale jego transfer został zablokowany przez zarząd rumuńskiego klubu. Piłkarz był w kręgu zainteresowań trenera Daniela Pancu, który chciał go mieć w swojej drużynie. Władze klubu nie chciał jednak inwestować w wiekowego już stopera. Dodatkowo kluczowy miał być argument, że zawodnik może nie być formie, bo od stycznia nigdzie nie grał.

Szukała odszedł z Turcji i nie może znaleźć klubu

Na początku stycznia obrońca  grał jeszcze w lidze tureckiej lecz wysłał do klubu wezwanie do zapłaty zaległych pensji, a gdy klub się z nich nie wywiązał ze swoich obietnic kontrakt uległ jednostronnemu rozwiązaniu. W Turcji Szukała grał od 2015 roku, gdy rok przed Euro 2016 przeniósł się z Al-Ittihad do Osmanlisporu. Piłkarzem MKE Ankaragucu był przez dwa lata.

W Turcji Szukała był tylko rezerwowym. W poprzednim sezonie, gdy występujący w drugiej lidze Ankaragucu awansował do Super Lig, rozegrał zaledwie pięć spotkań. W rundzie jesiennej poprzednich rozgrywek na murawie pojawił się raz: w 2. kolejce zagrał dwie minuty w meczu z Alanyasporem. Później klub ze stolicy kilkukrotnie próbował rozwiązać kontrakt Polaka, ale za każdym razem nie przynosiło to skutku. W międzyczasie dwunasty zespół ligi przeszedł także finansowy kryzys.

Podstawowy obrońca eliminacji

Łukasz Szukała wywalczył z reprezentacją Polski awans na Euro 2016 we Francji, a w eliminacjach był podstawowym stoperem. Na wielki turniej jednak nie pojechał. Piłkarz zaprzepaścił swoją szansę przez zły wybór klubów. W arabskim Al-Ittihad Dschidda, a tym bardziej tureckim Osmanlisporze nie potrafił przekonać do siebie selekcjonera i stracił miejsce w reprezentacji.

Więcej o: