Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski zszedł z kontuzją. We wrześniu już nie zagra

Mecz Polski z Austrią był bardzo pechowy dla Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowy zagrał w nim 19 minut. Zszedł z urazem mięśnia przywodziciela. We wtorek przejdzie dokładne badania, ale wydaje się, że we wrześniu Wiśle Kraków nie pomoże.
Zobacz wideo

Na boisku pojawił się w 58. minucie. Dostał gromkie brawa, publiczność skandowała jego imię. Popisał się kilkoma dobrymi zagraniami i dośrodkowaniami, ale meczu nie dokończył. Po 19 minutach w towarzystwie sztabu medycznego schodził w kierunku ławki rezerwowych.

- Noga rozjechała mu się po jednej z akcji - usłyszeliśmy. Ze spuszczoną głową Błaszczykowski od razu udał się do szatni. Jak poinformował nas lekarz kadry zawodnik prawdopodobnie doznał naderwania mięśnia przywodziciela. Jak poważnego?

To okaże się po wtorkowych badaniach. Jacek Jaroszewski prognozuje, że uraz prawdopodobnie wyłączy go z gry na kilka tygodni. Zawodnik Wisły Kraków w Ekstraklasie we wrześniu raczej nie zagra. Przypomnijmy, że w wakacje Błaszczykowski dochodził do siebie po złamaniu kości śródstopia. Do gry w klubie wrócił w połowie sierpnia. To przez ten uraz pomocnik nie wziął udziału w czerwcowym zgrupowaniu kadry.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (32)
Jakub Błaszczykowski zszedł z kontuzją. We wrześniu już nie zagra
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 15 razy 11

  Błaszczykowski, co ty teraz zrobisz, już nie wskoczysz na jedną minutę i nie będzie śrubowania rekordu? Kończ i wstydu oszczędź, bo zapadniesz w pamięci jako rekordzista dzięki wujkowi trenerowi.

 • gorzowskiszlachcic

  Oceniono 12 razy 10

  bo w 40 milionowym kraju nie ma młodego grajka tylko wujek na siłę ciągnie za uszy do składu kubusia...z całym szacunkiem do Błaszczykowskiego ale czas już odejść bo takie granie na siłę kończy się tym co wczoraj widzieliśmy.

 • jaroli

  Oceniono 11 razy 9

  niech sobie już da spokój z piłka, a przynajmniej z kadrą. Zajmuje miejsce jakiemuś młodemu, ambitnemu. Niestety, ale już jest bardzo słaby. Wujek powołuje żeby sobie statystyki w historii piłki jeszcze podreperować , ale po co. Mięśnie i kości, ścięgna nie wytrzymują. Panie Błaszczykowski daj se Pan spokój, bo Pana poziomu piłkarskiego już nie da się oglądać, Pan osłabia tą już żenująco słabą kadrę, a nie ją wzmacnia.

 • pab-blo

  Oceniono 14 razy 6

  Miejmy nadzieję, że po tej akcji Błaszczykowski sam zrezygnuje z kadry. Kuba, jesteś jednym z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Ale zejdź ze sceny niepokonany i zmuś wuja, żeby dał szansę młodszym i zdrowym zawodnikom. Pokornie o to proszę jako kibic tej drużyny.

 • maks1956

  Oceniono 7 razy 5

  Mam wrażenie ze, Błaszczykowski będzie poruszał się na wózku inwalidzkim to wujek tez go powoła do reprezentacji, Kuba czas już ustąpić miejsca młodszym piłkarzom

 • marek_p1846

  Oceniono 9 razy 5

  Co to będzie? Wuj nie będzie mógł wystawić rodziny! A to się porobiło. Teraz wiadomo, że już nigdy nie wygramy. Taka strata!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX