Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek broni Piotra Zielińskiego. "Wszyscy w Europie będą nam go zazdrościć"

- Jestem cierpliwy. Liczę, że w końcu nadejdzie taki dzień, kiedy da tej kadrze tyle, ile potrafi - powiedział Jerzy Brzęczek o Piotrze Zielińskim, którego wziął w obronę po bezbramkowym remisie z Austrią. - Jeśli chodzi o kierunkowe przyjęcie piłki, swobodę w tym, to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie - wskazał.
Zobacz wideo

Najpierw 0:2 ze Słowenią, teraz 0:0 z Austrią. Ale wciąż pierwsze miejsce w grupie. Na cztery kolejki przed końcem eliminacji Polska ma o dwa punkty więcej od Słowenii i o trzy właśnie od Austrii. - Plusy w naszej grze? Defensywa, dyscyplina taktyczna. Czyli to, czego nam zabrakło trzy dni temu w Słowenii. Ale bądźmy obiektywni: choć nie jesteśmy zadowoleni ze stylu, to zdobyliśmy cztery punkty z najtrudniejszym rywalem w grupie i nie straciliśmy bramki - powiedział Jerzy Brzęczek po bezbramkowym remisie z Austrią.

A potem wziął w obronę Piotra Zielińskiego, który w poniedziałek został przesunięty do środka. Był odpowiedzialny właśnie za to, by kreować okazje do zdobycia bramki. Ale nie kreował. Jeśli Polska tworzyła sobie okazje - dodajmy, że nie było ich zbyt wiele - to po dograniach ze skrzydeł albo po stałych fragmentach. "Znów ustawiony za plecami napastnika miał niewielki wpływ na grę drużyny (...). Zwlekał zbyt długo, tracił piłkę lub podawał niecelnie" - pisaliśmy w Sport.pl, oceniając występ Zielińskiego na 2+. Gorsze noty (2) dostali tylko Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski, który wszedł na boisko z ławki i po 19 minutach znowu zszedł. Z kontuzją.

Brzęczek o Zielińskim: Mamy genialnego zawodnika

- Piotrek Zieliński w kadrze jeszcze nie wykorzystuje swojego potencjału. Ale liczę, że kiedyś przyjdzie taki dzień, w którym wszyscy będziemy mieli satysfakcje z jego gry - powiedział Brzęczek. A kiedy dziennikarze od razu przypomnieli, że Zieliński ma już 47 występów w kadrze, odparł: - Nie wiem, czy byłoby nas stać, by z niego rezygnować. Jeśli chodzi o kierunkowe przyjęcie piłki, swobodę w tym, to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Ja jestem cierpliwy. Ciągle liczę, głęboko wierzę, że statystyki Piotrka w kadrze się poprawią.

- Bo prawda jest taka, że mamy genialnego zawodnika, który na razie nie ma statystyk. Nie daje genialnych zagrań, ale one w nim tkwią. I pewnego wieczoru odpali. I wszyscy w Europie będą nam go zazdrościć - zakończył Brzęczek. Uzupełniając: statystyki Zielińskiego w kadrze to w tej chwili 47 występów, sześć bramek i dziewięć asyst. U Brzęczka trafił tylko raz - w jego debiucie, w Bolonii, w meczu z Włochami (1:1) inaugurującym występy Polski w Lidze Narodów.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ