Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sergio Ramos wygwizdywany przez kibiców za gest po golu. Zwycięstwo Hiszpanii [WYNIKI]

Hiszpania pokonała Rumunię 2:1. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Sergio Ramos, który po chwili został ukarany żółta kartką za pokazanie gestu okularów. Okazuje się jednak, że nie było to niesportowe zachowanie w kierunku do sędziego, a... zachęta dla siostrzeńca Ramosa.
Zobacz wideo

Hiszpania pokonała Rumunie 2:1 w środowym meczu eliminacji do Euro 2020. Pierwszą bramkę w 29. minucie zdobył Sergio Ramos, który pewnie wykorzystał rzut karny. Najdziwniejsze stało się jednak za chwilę, bo Ramos dwukrotnie złożył ręce w kształt okularów i pokazał to do kamery. 

Dostrzegł to sędzia Denis Aytekin, który prawdopodobnie uznał, że był to niesportowy gest w stosunku do arbitra i ukarał Ramosa żółtą kartką. Zawodnik został też wygwizdany przez kibiców na stadionie. Jak donosi jednak dziennikarz COPE Miguel Angel Diaz, nie było to niesportowe zachowanie, tylko gest do siostrzeńca Ramosa, który... nie chce nosić okularów. Ramos chciał w ten sposób przekonać chłopca do ich noszenia. 

Ostatecznie Hiszpania wygrała po golach Ramosa i Alcacera. Gola dla Rumunii zdobył Andone. W 79. minucie czerwoną kartką został ukarany także D. Llorente i Hiszpania kończyła w dziesiątkę. 

W tej samej grupie Norwegia pokonała 2:0 Maltę, a Szwecja rozbiła 4:0 Wyspy Owcze. W tabeli prowadzi Hiszpania - 15 pkt. Drugie miejsce zajmuje Szwecja, która ma 10 pkt. Norwegia jest trzecia (8pkt), o awans bije się też czwarta Rumunia (7 pkt). 

Grupa D

W grupie D pewnie po awans zmierza Irlandia, która w środę zremisowała ze Szwajcarią 1:1. Irlandczycy mają 11 pkt i prowadzą. Drugie miejsce zajmuje Dania, która 6:0 rozbiła Gibraltar (8pkt). Trzecia jest Szwajcaria (5 pkt) - mają jednak dwa mecze zaległe.  

Grupa J

W grupie J Bośnia i Hercegowina pokonały Lichtenstein aż 5:0. W tym momencie Bośnia zajmuje trzecie miejsce i ma 7 pkt. Do drugiej Finlandii traci jednak pięć punktów, bo Finowie w środowym meczu też odnieśli zwycięstwo, bo skromnie (1:0) pokonali Grecję. W tabeli prowadzą Włosi (15 pkt), którzy w środę pokonali Armenię 3:1.  

"Polska grupa"

Izrael zremisował z Macedonią Północną 1:1 (0:0) w meczu "polskiej" grupy eliminacyjnej do mistrzostw Europy 2020. Nie jest to najlepsza informacja dla reprezentacji Polski, która liczyła na zwycięstwo Izraela, by móc zapewnić sobie awans na Euro 2020 już we wrześniu.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ