Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Izrael stracił punkty w ważnym dla Polski meczu eliminacji Euro 2020

Izrael zremisował z Macedonią Północną 1:1 (0:0) w meczu "polskiej" grupy eliminacyjnej do mistrzostw Europy 2020. Nie jest to najlepsza informacja dla reprezentacji Polski, która liczyła na zwycięstwo Izraela, by móc zapewnić sobie awans na Euro 2020 już we wrześniu.
Zobacz wideo

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek dla żadnej z drużyn. Co prawda w 25. minucie Munas Dabbur zdołał umieścić piłkę w siatce, ale przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką i sędzia nie uznał tej bramki. W drugiej częśći gry gospodarze zaczęli grać szybciej i to przyniosło dla nich trafienie. W 55. minucie gola strzelił Eran Zahavi - najlepszy strzelec zespołu. Zahavi ma niesamowite statystyki w tych eliminacjach - to był jego ósmy gol, a cała reprezentacja Izraela zdobyła dziewięć bramek.

Gospodarze długo nie cieszyli się prowadzenia. W 64. minucie po rzucie wolnym wyrównał Arijan Ademi. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. W piątek o 20:45 w Lublanie Polacy zagrają ze Słowenią. O tej samej porze rozpocznie się też mecz Austria - Łotwa.

Tabela "polskiej grupy". Polska jest liderem:

  1. Polska 12 pkt 8-0
  2. Izrael 8 pkt 9-8
  3. Austria 6 pkt 7-6
  4. Macedonia Północna 5 pkt 6-8
  5. Słowenia 5 pkt 7:3
  6. Łotwa 0 pkt 1-13

Remis Izraela nie jest dobrą wiadomością dla naszej reprezentacji. Gdyby Polacy wygrali w piątek ze Słowenią, a w poniedziałek z Austrią, to przy korzystnych wynikach mogliby już we wrześniu zapewnić sobie awans na mistrzostwa Europy. Potrzebowali do tego jednak zwycięstwa Izraela nad Macedonią Północną. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ