Nowe informacje o stanie zdrowia Kamila Glika. Decydujący trening

Występ Kamila Glika w zbliżających się meczach reprezentacji Polski ze Słowenią i Austrią nie jest pewny. Obrońca AS Monaco narzeka na uraz mięśniowy i jest pod opieką fizjoterapeutów polskiej kadry.

Jerzy Brzęczek o urazie Kamila Glika:

Zobacz wideo

Reprezentacja Polski rozpoczęła w poniedziałek zgrupowanie przed meczami eliminacji mistrzostw Europy ze Słowenią i z Austrią. Na pierwszym treningu Jerzy Brzęczek nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, których powołał na te spotkania. Wszystko przez kontuzje. Na zgrupowanie nie przyleciał Arkadiusz Milik, ale to nie jedyny problem selekcjonera. Kamil Glik pojechał prosto z lotniska do szpitala, gdzie przeszedł dodatkowe badania. W pierwszym treningu nie wziął udziału również Grzegorz Krychowiak.

- W jego przypadku problem jest złożony. Badania muszą wykazać, czy w jego stopie na pewno nie ma żadnych uszkodzeń - przyznał Brzęczek na konferencji prasowej. Na drobne przeciążenia narzekają również Jan Bednarek i Mateusz Klich, ale ich występ w zbliżających się meczach nie jest zagrożony.

Decydujący trening Kamila Glika

Nowe informacje na temat zdrowia Kamila Glika przekazał Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy polskiej kadry. - To uraz mięśniowy po meczu ligowym. Piłkarz przechodzi zabiegi. Jest szansa, że we wtorek weźmie udział w treningu i wtedy będzie wiadomo więcej - przekazał Kwiatkowski.

Reprezentacja Polski pierwszy mecz zagra ze Słowenią (06.09) o godz. 20.45 w Lublanie, a drugi 09.09 o godz. 20.45 na PGE Narodowym w Warszawie. Kadra Jerzego Brzęczka jest liderem grupy G. Biało-czerwoni po czterech meczach mają komplet 12 punktów. Drugi w tabeli Izrael traci do Polaków pięć punktów, trzecia Austria sześć, a czwarta Słowenia siedem. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: