Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski może awansować na Euro 2020 już we wrześniu! Co musi się stać?

Dwie wygrane w najbliższych mecze (ze Słowenią i Austrią) oraz korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach mogą sprawić, że już we wrześniu będziemy cieszyć się z awansu reprezentacji Polski na Euro 2020. To tylko teoria, ale pokazująca jaki komfort ma Jerzy Brzęczek przed zgrupowaniem kadry, które właśnie rozpoczęło się w Warszawie.
Zobacz wideo

Takiego komfortu nie miał w XXI wieku żaden z selekcjonerów. To niemal półmetek kwalifikacji do ważnej imprezy, a Polska po czterech meczach el. Euro 2020 do kolejnych spotkań będzie przystępować z kompletem punktów. Nawet ci selekcjonerzy, którzy w eliminacjach radzili sobie do tej pory najlepiej, zaliczali w pierwszych grach drobne potknięcia. Adam Nawałka w kwalifikacjach do Euro we Francji zremisował ze Szkocją, a Jerzy Engel bijąc się o mundial w Korei i Japonii zgubił punkty z Walią. Obie te kampanie i tak zakończyły się sukcesem. Na Euro w Austrii i Szwajcarii awansował też choćby Leo Beenhakker, który początek walki o punkty miał niemal połowę gorszy od Brzęczka (zdobył 7 pkt). Wydaje się zatem, że tylko kataklizm mógłby zatrzymać nas przed awansem na jubileuszowe Euro.

Selekcjonery reprezentacji PolskiSelekcjonery reprezentacji Polski Sport.pl

Reprezentacja Polski awansuje na Euro 2020 już we wrześniu?

W teorii istnieje możliwość, że Polska awansuje na Euro już 10 września. Potrzeba do tego wygranych w dwóch najbliższych meczach (ze Słowenią i Austrią) i odpowiednich rozstrzygnięć w innych spotkaniach. To przy założeniu, że Izrael nie zdobędzie więcej niż punkt (a dokładnie przegra z Macedonią i zremisuje ze Słowenią), a Macedonia nie ugra we wrześniu więcej niż 3 oczek. Choćby w takim układzie inne rozstrzygnięcia nie będą dla nas miały znaczenia, bo do końca eliminacji dwóch naszych dowolnych rywali nie będzie w stanie wyprzedzić Polaków i zdobyć w łącznej klasyfikacji więcej niż 18 pkt. Do Euro 2020 awansują właśnie dwie najlepsze drużyny z grupy. W przypadku równej liczby punktów będzie liczył się bilans bezpośrednich meczów, a potem m.in gole. W przypadku dwóch naszych wygranych z Austriakami już teraz będzie wiadomo, że ten rywal przy punktowej równości zawsze sklasyfikowany będzie niżej niż biało-czerwoni. Tabela przed wrześniowymi meczami wygląda tak.

El. Euro 2020. Reprezentacja Polski jest lideremEl. Euro 2020. Reprezentacja Polski jest liderem Sport.pl

Gwiazdy już w niedzielę

Kadrowicze przed meczami ze Słowenią i Austrią powinni być zatem w dobrych nastrojach. Duża część z powołanych ma dojechać na zgrupowanie do Warszawy do niedzielnego wieczoru. Wśród nich powinni być ci, co grali swoje spotkania w piątek lub sobotę (m.in. Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński, Łukasz Fabiański, Kuba Błaszczykowski i prawdopodobnie Robert Lewandowski). Na razie kadrowicze korzystają z wolnej niedzieli. Do godziny 15:00 w hotelu kadry zameldował się tylko Arkadiusz Reca. Kilku gracz, w tym m.in. ekipa z Sampdorii Genua (Karol Linetty i Bartosz Bereszyński) oraz Robert Gumny z Lecha czy Kamil Glik z Monaco dotrą na zgrupowanie dopiero w poniedziałek, bo ich drużyny grają mecze w niedzielny wieczór.
Brzęczek przed meczem ze Słowenią odbędzie z kadrowiczami 3 treningi w Warszawie i jeden w Ljubljanie. W poniedziałek i wtorek kadra potrenuje na boisku ZWAR Międzylesie, w środę przyjedzie na obiekt Polonii Warszawa. W czwartek poleci na Słowenię. Starcie z tym rywalem w piątek o 20:45.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (11)
Reprezentacja Polski może awansować na Euro 2020 już we wrześniu! Co musi się stać?
Zaloguj się
 • info0

  Oceniono 2 razy 2

  Fajnie, ale z tego co widać na górze to Nawałka miał trudniejszą grupę, zdobyli prawie 2x więcej bramek tracąc 2.
  No i to za Nawałki pokonaliśmy Niemców.
  Brzęczyszczykiewicz niech nie fika, bo po awansie na Ojro 2020 kadra skończy gorzej niż za Na(Wałki). Nie wyjdziemy nawet z grupy z tym trenejro.

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Pytanie czy zawodnikom to się opłaca finansowo. Wszystko zależeć będzie od warunków i wysokości kontraktów reklamowych. Reszta kasy - oficjalna od związku , jest symboliczna. Poprzednie numery (z rosyjskiego Mundialu) już nie przejdą.

 • tubthumper

  Oceniono 1 raz 1

  brzęczek jak domenech z francją, czy inne "asy" z przeszłości - więcej szczęścia niż rozumu (choćby losowanie grup), a potem drużyna wygrywa wbrew trenerowi, a nie dzięki niemu (vide reca). oczywiście awansujemy na euro, tam wystarczy jeden dzień konia lewandowskiego i będzie ćwierćfinał i januszerka, z rudym prezesem na czele, zeświruje na punkcie treneiro.

 • hieronimbaba

  Oceniono 1 raz 1

  "Takiego komfortu nie miał w XXI wieku żaden z selekcjonerów". Należy podkreślić, że nie jest to komfort dany nam od losu, ale zasługa wygranej przez drużynę prowadzoną przez selekcjonera Brzęczka czterech spotkań i zdobycie 12 punktów na 12 możliwych, tak gwoli ścisłości i oddania cesarzowi co cesarskie.

 • taki.se.tam.ktos

  Oceniono 3 razy 1

  Patrząc na tą tabelę widać jak na dłoni że już jesteśmy mistrzami Europy.

 • Krzysztof Baranowski

  0

  "Nic się nie stało,
  Polacy nic się nie stało"...

  "Zmieścisz się, śmiało" w wydaniu piłkarskim.

 • kamster

  0

  Waldemar Fonalik - zacny screen

 • davix 83

  0

  Teraz będą wygrywać a na EURO będzie znowu wstyd...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX