Mateusz Borek: Jerzy Brzęczek ma pomysł na Krystiana Bielika. Wybrał mu pozycję

Krystian Bielik znalazł się na liście zawodników powołanych przez Jerzego Brzęczka na mecze ze Słowenią i Austrią. Mateusz Borek w "Misji Futbol" przyznał, że selekcjoner reprezentacji ma już pomysł na wykorzystanie piłkarza Derby County.

Jerzy Brzęczek wskazał piłkarza, który urósł najbardziej w reprezentacji Polski

Zobacz wideo

Video pochodzi z serwisu VOD

Zgrupowanie polskiej kadry rozpocznie się w niedzielę pierwszego września. Pojawi się na nim 27 zawodników, wśród nich Krystian Bielik, Jakub Błaszczykowski, Sebastian Szymański czy największe zaskoczenie w kadrze Brzęczka - Arkadiusz Reca, który wciąż nie gra regularnie w Atalancie. W pierwszym meczu nowego sezonu ze SPAL, lewy obrońca reprezentacji Polski nie zmieścił się nawet na ławce.

Mateusz Borek: Jerzy Brzęczek widzi Krystiana Bielika w roli środkowego pomocnika

W programie "Misja Futbol" Mateusz Borek przyznał, że Jerzy Brzęczek ma już pomysł na wykorzystanie piłkarza Derby County. - Bielik ma ogromny potencjał, świetne umiejętności, mental do wielkiej piłki. Jurek Brzęczek widzi w nim środkowego pomocnika - podkreślił komentator i ekspert Polsatu Sport, który zwrócił uwagę na problemy z obsadą lewej strony obrony. - Maciej Rybus ma problemy zdrowotne. Nie wiem, czy jest gotowy, żeby przyjechać na zgrupowanie.

Zdaniem Borka, dużym problemem reprezentacji Polski może być też zła sytuacja polskich piłkarzy w lidze włoskiej. - Jagiełło nie podniósł się z ławki, Linetty zmieniony przy beznadziejnym wyniku, Salamon kontuzjowany, Milik też, Piątek jest bez formy, Recy nie było w kadrze meczowej, Dawidowicz z czerwoną kartką. Nie jest tak różowo z naszymi chłopakami z Serie A - stwierdził Borek.

Więcej o: